ପୂର୍ଵ ଭାରତୀୟ କୋଚ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ ବିନା ବୁମୁରା ଓ ଜାଡେଜା ନଥାଇ ବି ଭାରତ ଜିତିବା T20 ବିଶ୍ୱକକପି .ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିପାରିବ କାରଣ ଏହା ଏକ ନୂଆ ଚାମ୍ପିୟନ ପାଇବା ପାଇଁ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଅଟେ। ଆଘାତ ପାଇଁ ତେବେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ। ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ବୁମରା ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ଖେଳର ଏକ ଅଂଶ ଏବଂ ପାର୍ସଲ ଅଟେ।

“ଏହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ, କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯାଉଥିବାରୁ ଆପଣ ଆଘାତ ସହ କିଛି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଖେଳାଳିମାନେ ଆହତ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ। ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାମ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଭାବୁଛି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆମର ଯଥେଷ୍ଟ ବେଞ୍ଚ ଶକ୍ତି ଅଛି। ଦଳ ଗୋଟିଏ ଥରରେ ଗୋଟିଏ ଖେଳ ନେବା ଉଚିତ, ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଏବଂ ପରେ ଟାଇଟଲ ପାଇଁ ଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହି ରବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଥର, ଏବଂ ଶାମି ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ | ସେ ଜାଣନ୍ତି କିପରି ସେହି ଟ୍ରାକରେ ବୋଲିଂ କରିବେ। ”

ଦି ସପ୍ତାହ ସହିତ ତାଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ରିଷଭ ପନ୍ତ- ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ଜାତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ସେମାନେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ! ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ବୁମ୍ରା, ଏହି ତିନିଜଣ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର କିଛି ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି | ସେମାନେ ସମାନ ଗୋଷ୍ଠୀର ଏକ ଅଂଶ ଯାହାକି ସେମାନଙ୍କର ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନେ ଥିଲେ; ତଥାପି, ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ଅଧିକ | ସେମାନେ ପୁରାତନ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ଅଛନ୍ତି | ମୁଁ ସର୍ବଦା ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିଲି କାରଣ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି | ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଏକ ଦଳର ଅଂଶ ହେବା, ସେମାନଙ୍କ ସହ ଖେଳିବା ଏବଂ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା ଏବଂ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଅଟେ | ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଜ୍ଞାନବାନ କରେ | ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସେହି ସମୟରେ ଖେଳିଥିଲି, ଘରୋଇ ଖେଳରେ ମୁଁ ଦ୍ରୁତ ଗତି 74 କିଲୋମିଟର ଥିଲା | ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ, ମୁଁ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପେସରଙ୍କ ସାମ୍ନା କରିଥିଲି | ଏକ୍ସପୋଜରର ପରିମାଣ ବହୁତ ଅଲଗା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.