ବିଶ୍ୱକପ୍ ଭାରତ XI ରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଛନ୍ତି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର

ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଦଳରେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ। ରୋହିତ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି; ତେଣୁ, ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତେବେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦଳର ଯୋଜନାକୁ ବ୍ୟାଘାତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ଲେ ଇଲେଭେନରେ ଏକ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସଚିନ କହିଛନ୍ତି।“ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅଟନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଥିୟର ଲାଇନ ଏବଂ ଦର୍ଘ୍ୟ ସଜାଡ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରନ୍ତି | ବୋଲରମାନେ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ଭାବରେ ବଦଳାଇ ରୋଜର ବିନିଙ୍କୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି

ଭାରତର 1983 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଦଳର ପ୍ରମୁଖ ସଦସ୍ୟ ରୋଜର ବିନି, ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡର ନୂତନ ସଭାପତି।67 ବର୍ଷର ବିନି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଧନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କଠାରୁ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ତିନି ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପ୍ରମୁଖ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ହରାଇଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇରେ ବିସିସିଆଇର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ବିନା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିନ୍ନି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ବୟସ-କ୍ୟାପ୍ ନିୟମ ତାଙ୍କୁ ତିନି ବର୍ଷର ଏକ ଅବଧିରେ ସୀମିତ ରଖିବ | କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଭାବରେ ଜୟ ଶାହା ପୁନର୍ବାର ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ବିନି ଭାରତ ପାଇଁ 27 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ 72 ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ 1983 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରୁ 18 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଆଗୁଆ କରିଥିଲେ। ସେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନରେ ଏବଂ 2019 ଠାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ, ବିନିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଗାଙ୍ଗୁଲି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। “ମୁଁ ରୋଜର ବିନିଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି। ନୂତନ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏହାକୁ ଆଗକୁ ନେବେ | ବିସିସିଆଇ ବହୁତ ହାତରେ ଅଛି | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତେଣୁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

Leave a Reply

Your email address will not be published.