ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ନିଜର ଚାରୋଟି ସେମି ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ବାଛିଛନ୍ତି . ସଚିନଙ୍କ ପ୍ରିୟ ତାଲିକାରେ ଅଛି ଭାରତର ବଡ଼ ଶତ୍ରୁ

ଏହି ସପ୍ତାହ ଶେଷରୁ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଉପରେ ରହିବ। ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ତଥା ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅନ୍ୟ ଏକ ମହତ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବେ, ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଡ ଦଳ ଭଳି ଏକ ଦୃଢ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | ମାର୍କେ ଇଭେଣ୍ଟ 2022 ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ମହାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କର ଚାରି ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟଙ୍କୁ ବାଛିଛନ୍ତି।

“ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଭାରତ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି କିନ୍ତୁ ମୋର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାରିଟି ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ହେବ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭଳି ଶକ୍ତ ଦଳ ଅଟେ … ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟମାନେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ -ଅକ୍ଟୋବର। ସେମାନେ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ବୋଲି ତେନ୍ଦୁଲକର ଦି ଟେଲିଗ୍ରାଫକୁ କହିଛନ୍ତି। ରବିବାର ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେନ୍ଦୁଲକର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ହଁ, ଆମର ବହୁତ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି। ଏହି ଦଳ ଭଲ ସନ୍ତୁଳିତ ଏବଂ ବାହାରକୁ ଯାଇ ବିତରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ମିଶ୍ରଣ ଅଛି। ବାସ୍ତବରେ, ମୁଁ ଆମର ସମ୍ଭାବନାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶା କରୁଛି ଏବଂ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୂରତା ଯାଉଛି।”

ସେ ଏହି ଘଟଣାରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। “ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ନ ରହିବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦଳ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ବୁମରା ସର୍ବଦା ଜଣେ ଅଟନ୍ତି ଯିଏ ଏକାଦଶରେ ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି, ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବୋଲର ଏବଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଆଉଟ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସକାରାତ୍ମକ କଥା ହେଉଛି ଦଳ ପାଖରେ ଅଛି ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିଛନ୍ତି… କାରଣ ଆପଣ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଦ୍ୱାରା ଅଟକି ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ | ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ମଧ୍ୟ ଅଭିଜ୍ଞ ଏବଂ ଦକ୍ଷ, ଯିଏ ଅତୀତରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ବଦଳ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରମାଣ କରିସାରିଛନ୍ତି | ସେପରି ହୁଅ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.