ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସେମିଫାଇନାରେ ଭାରତ ସମେତ ଏହି ଦେଶ ମଧ୍ୟ ରହିବ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବରୁ ନାମିବିଆ ଏବଂ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ନିଜ ନିଜ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିସାରିଛି। ସୋମବାର ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍କୁ ଭଲ ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ ନାମିବିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟନୀ ଦିନରେ ଏସିଆ କପ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଆଠଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଟି ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଠଟି ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ଯାହା ଅକ୍ଟୋବର 22 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଚାରି ସେମି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ତେନ୍ଦୁଲକର ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ପ୍ରିୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହିତ ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ସମସ୍ତ ଚାରିଟି ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ବିଚାର କରି ଟାଇଟଲ୍ ଉଠାଇବାକୁ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଟନ୍ତି |

“ଆମ ଗୋଷ୍ଠୀରୁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ବାଛିବି କାରଣ ଅବସ୍ଥା ଅକ୍ଟୋବର ଏବଂ ନଭେମ୍ବରରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବ। ଅନ୍ୟ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବେ। ଅନ୍ଧାର ଘୋଡା, ”ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ତେନ୍ଦୁଲକର କହିଛନ୍ତି। ସୁପର 12 ରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗ୍ରୁପ୍ 2 ର ଅଂଶ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ୍ 1 ରେ ଅଛନ୍ତି। ଏକ ଜିତିବା ଆରମ୍ଭ |

ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଗତ ତିନିଟି ବୈଠକରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବ। ଗତ ବର୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କଲାବେଳେ ଭାରତ ଦଶଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲା। ତେନ୍ଦୁଲକର ଭାରତର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଯିଏ ୱାଲୋ ସହିତ ବାଇଗଣୀ ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଚ୍ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ତାଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କହିଛି ଯେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦଳ ପରିଚାଳନାର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ନିଶ୍ଚିତତା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କାମ କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.