ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ 5 ଟି ମହଙ୍ଗା ଜିନିଷ ଯାହା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ନାମ। ସେ ଭାରତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଧନୀ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। 35 ବର୍ଷୀୟା ବିସିସିଆଇରୁ A + ଚୁକ୍ତିନାମା ପାଇଛନ୍ତି ଯାହା ବାର୍ଷିକ INR 7 କୋଟି ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କରେ | ସେ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସଙ୍କଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି | ମୁଖ୍ୟ ଅଂଶ, ତଥାପି, ଏକାଧିକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏଣ୍ଡୋର୍ସମେଣ୍ଟରୁ ଆସିଥାଏ | ପ୍ରକାଶ ଯେ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର INR 88 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି। ଓପନର୍ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରୋଜଗାରକୁ ବିଭିନ୍ନ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଦ୍ରବ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା 5 ଟି ମହଙ୍ଗା ଜିନିଷ ଯାହା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର ଅଟେ |

1. ମୁମ୍ବାଇର ୱର୍ଲିରେ ଥିବା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ (INR 30 କୋଟି)

ରୋହିତ ଶର୍ମା 2015 ରେ ୱର୍ଲିରେ ଏକ ପ୍ଲସ୍, ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟକୁ ଚାଲିଗଲେ। ଘରଟି 6000 ବର୍ଗଫୁଟ ପରିସରରେ ବ୍ୟାପିଛି, ଯେଉଁଥିରେ 4 ଟି ଶୟନ କକ୍ଷ ଅଛି | ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ଆଡୋବରେ ଏକ ପୃଥକ ଅଧ୍ୟୟନ / ଲାଇବ୍ରେରୀ ରୁମ୍ ଏବଂ ଏକ ଚମତ୍କାର ଆକାଶ ମାର୍ଗ ଦୃଶ୍ୟ ଅଛି | 2015 ରେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 30 କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା।

2. ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି ଉରୁସ୍ (INR 3.15 କୋଟି)

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକାଧିକ ପ୍ରିମିୟମ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାରର ଗର୍ବିତ ମାଲିକ | ସଂଗ୍ରହରେ ସର୍ବଶେଷ ଯୋଗ ହେଉଛି ଏକ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି ଉରୁସ୍ | ନିକଟରେ ରୋହିତ ଏହି କାରକୁ 3.15 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛନ୍ତି। ସ୍କିପର ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପ୍ରଶଂସକ ପରି ମନେହୁଏ | ଘଟଣାଟି ହେଉଛି, ସେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ରଙ୍ଗରେ ବିଏମଡବ୍ଲୁ ର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି | ଉରୁସ୍ ଭାରତରେ ବ୍ୟାପକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛି |

3. ହବ୍ଲଟ୍ ବିଗ୍ ବିଙ୍ଗ୍ ୟୁନିକୋ ଫେରେରୀ (INR 27.8 ଲକ୍ଷ)

ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତରେ ହବଲୋଟ୍ ଘଣ୍ଟାର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର। ତାଙ୍କର ହବଲୋଟ୍ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରିମିୟମ୍ ସୀମିତ-ସଂସ୍କରଣ ଘଣ୍ଟାର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଂଗ୍ରହ ଅଛି | ତାଙ୍କ ସଂଗ୍ରହରେ ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜିତ ଘଣ୍ଟା ହେଉଛି ସୀମିତ ସଂସ୍କରଣ ହବଲୋଟ୍ ବିଗ୍ ବିଙ୍ଗ୍ ୟୁନିକୋ ଫେରେରୀ | ବ୍ରାଣ୍ଡ ଫେରେରୀ ସହିତ ସହଯୋଗ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହି ସଂସ୍କରଣର ମାତ୍ର 500 ଖଣ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା ​​| ସୁନାରେ ନିର୍ମିତ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି | ଯାନ୍ତ୍ରିକ ଦୃଶ୍ୟ ଏକ ଫେରେରୀର ଇଞ୍ଜିନ ପରି | ଏହି ପ୍ରିମିୟମ ଘଣ୍ଟା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ 27.8 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

4. ଆଡିଡାସ୍ ଜୋତା (INR 7000- 22,000)

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତର ଆଡିଡାସ୍ ଜୋତାର ଗର୍ବିତ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର। ସେ ଏକ ସାମାଜିକ କାରଣ ପାଇଁ ଏକାଧିକ ଥର ବ୍ରାଣ୍ଡ ସହିତ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଏକ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ, ସେ ରୋହିନ୍ ପୋଚିଂ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ରୋହିନ୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ସହିତ ଜୋତା ଦାନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଅଧିନାୟକ ଆଡିଡାସ୍ ସହିତ “ସେଭ୍ ଓସିନ୍” ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ରୋହିତଙ୍କ ଆଡିଡାସ୍ ର ସମସ୍ତ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଜୋତା ସଂସ୍କରଣରେ ପ୍ରବେଶ ଅଛି | ତାଙ୍କର ବିରଳ ସଂଗ୍ରହରେ ତାଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଜୋତା ଅଛି ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 7,000 ରୁ 22,000 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି |

5. ଖଣ୍ଡଲାରେ ବଙ୍ଗଳା (INR 5 କୋଟି)

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖଣ୍ଡାଲାର ଏକ ବଙ୍ଗଳା ପ୍ରକଳ୍ପରେ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ନାମ “ଆବିଷ୍କାର” ଏବଂ ବଲିଉଡ ତାରକା ସୁନୀଲ ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ବଙ୍ଗଳା 7,500 ବର୍ଗଫୁଟରେ ବ୍ୟାପିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ବଙ୍ଗଳା 5 BHK କୁ ନେଇ ଏକ ଘରୋଇ ପୁଲରେ ଲାଗିଛି | ବିଶେଷ କରି ଛୁଟିଦିନ ପାଇଁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଏକ ମିନି ଫ୍ୟାମିଲି ପିକନିକ୍ ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଏହାର ଏକ ସବୁଜ ଲନ୍ ଅଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.