ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜ ପ୍ଲାନକୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ ଅପଡେଟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚରେ ବଦଳି ପାରନ୍ତି ଭାରତର XI

ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ନମନୀୟତା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ରବିବାର ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନ ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳରେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା କଳ୍ପନାକୁ ଘୃଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଟି-୨୦ରେ 29 ଜଣ କ୍ରିକେଟର ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ବେଳେ କେତେକ ପସନ୍ଦ ଅନୁଯାୟୀ ଏବଂ କିଛି ଡିଜାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଅଧିନାୟକ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏକ ମିଶ୍ରଣ ହେଉ, ଯେଉଁଠାରେ ଖେଳାଳିମାନେ ପ୍ରବୃତ୍ତ ଭାବରେ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧ ଡାଟାବେସ୍ (ମ୍ୟାଚ୍ ଅପ୍) ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଧାର କରିବେ।

“ଏହି ସମୟ ଭଳି ସମୟ ଅଛି ଯେତେବେଳେ ବର୍ଷର ଏହି ସମୟରେ ଦଳଗୁଡିକ କିପରି ଚାଲିଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଆମର ଅଧିକ ସୂଚନା ନାହିଁ | ବେଳେବେଳେ, ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଫର୍ମରେ ବାଛ ଏବଂ ସେ କିପରି କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ରୋହିତ ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଓପନର୍ଙ୍କ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି।

“କିନ୍ତୁ ଆମେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଛୁ। ମୋର ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ମୁଁ ଖୋଲା ଅଛି | ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ପ୍ରତି ଖେଳ ପ୍ରତି ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ମୋର ମନ ନାହିଁ। ” ବଡ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିବାରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକଙ୍କର କୌଣସି ଦ୍ୱିଧା ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏହାକୁ ଚାପ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏକ ଆହ୍ୱାନ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

“ଚାପ ନିରନ୍ତର | ମୁଁ ଏହାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବା ଏକ ଆହ୍ୱାନ ବୋଲି କହିଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଆମେ ନଅ ବର୍ଷ ଧରି ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଜିତି ନାହୁଁ ଏବଂ ଏହିପରି ଏକ ଦଳ ସହିତ ଏହା ନିରାଶାଜନକ ବୋଲି ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.