ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ ଭାରତ ବିଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ନାହାନ୍ତି ରୋହିତ

ରୋହିତ ଶର୍ମା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନଥିଲେ ଏବଂ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ 10-15 ରନ୍ ଅଧିକ ଯୋଡି ପାରିଥାନ୍ତା |ରୋହିତ, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଭଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ କୌଣସି ଅବଦାନ ନାହିଁ, ଯାହାକି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପଚାଶତମ ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତକୁ 186 ରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲା। ନାମ ଗ୍ରହଣ ନକରିବା ସତ୍ୱେ ରୋହିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଗକୁ ବ ବଢିବା ଉଚିତ୍।“ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପିଚ୍ ଭଲ ଥିଲେ ହେଁ ଆମେ 10-15 ରନ୍ କମ୍ ଥିଲୁ କାରଣ ଆପଣ ବାଉନ୍ସ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ | ସୀମାବଦ୍ଧତାକୁ ମାରିବା ଜରୁରୀ କିନ୍ତୁ ଏକକ ଏବଂ ଯୁଗଳ ଗ୍ରହଣ କରିବା ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବଡ଼ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଏପରିକି ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଡାହାଣ ଲାଇନ୍ ଏବଂ ଲମ୍ୱା ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ 76 ସତ୍ୱେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ 180 ରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ।

ODI ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦଉଡରେ  ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

2019 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସମୟରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର | ଭେଟେରାନ ଓପନର୍ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ରହି ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଏକ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପେସ୍ ବୋଲର କମିନ୍ସ ଅତିରିକ୍ତ ନେତୃତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଫିଞ୍ଚ, ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ଅନ୍ତତପକ୍ଷେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଶେଷ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରହିଛନ୍ତି, ସେ ଗତ ମାସରେ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ।ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଶେଷରେ ସେ ଭାରତରେ 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କମିନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଫିଞ୍ଚିଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଖେଳିବାକୁ ଭଲଭାବେ ଉପଭୋଗ କରିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରୁ ମୁଁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଛି। ସେଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ମହତପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୋତା, ଯଦିଓ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ଗୋଟିଏ ଦିନିଆ ଦଳ ପାଇ ଆମେ ଅତ୍ୟଧିକ ଭାଗ୍ୟବାନ। ”

ମାର୍ଚ୍ଚ 2018 ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ତଥାକଥିତ ସ୍ୟାଣ୍ଡପେପରଗେଟ୍ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସେ ଯେଉଁ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କୁ ଏକ ଜାତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ୟାମେରନ୍ ବାନକ୍ରଫ୍ଟ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ବଲ୍ର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଟାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଟେଲିଭିଜନ କ୍ୟାମେରା ଦ୍ୱାରା ଧରାପଡିଥିଲେ। କେପଟାଉନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.