ମହମ୍ମଦ ଶାମି କିମ୍ବା ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ବିଶ୍ୱକପରେ କିଏ ନେବେ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ରୋହିତ ଓ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା

ଚଳିତ ମାସ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ବାଦ୍ ଦେଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ବୁମରା ଏହି ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଦ୍ୱାରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ।ଉଭୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କିଛି ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ, ଯାହାର ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବୋଲିଂ କରିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ରିଜର୍ଭର ଅଂଶବିଶେଷ ଥିବା ଦୀପକ ଚହର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପେସରଙ୍କ ବଦଳରେ ବଦଳାଯାଇପାରିବ।

ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ହରାଇବା ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶାମିଙ୍କ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସମ୍ପୃକ୍ତି ବିଷୟରେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।“ବଦଳ କିଏ, ସେ ଦୃଷ୍ଟିରେ, ଆମର ଏକ ନଜର ରହିବ, ଆମେ ଦେଖିବୁ, ଅକ୍ଟୋବର 15 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ପାଇଛୁ। ଶାମି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜଣେ ଯିଏ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଆମ ପାଇଁ ସେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ, ଯାହା ସେହି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆଦର୍ଶ ହୋଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି।

ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି (ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ) – ସେ କିପରି ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ COVID-19 ର 14-15 ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥିତି କ’ଣ ତାହା ଆମକୁ ରିପୋର୍ଟ ପାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆମେ ଏକ କଲ କରିବୁ ଥରେ ସେ କିପରି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ରିପୋର୍ଟ ପାଇବା ପରେ, ଆମେ ଏକ କଲ ନେଇପାରିବା ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହା ଉପରେ କିପରି ଆଗକୁ ବଢିବେ ସେ ନେଇ କଲ୍ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ଦ୍ରାବିଡ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.