ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଠକୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦୋଷ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନକେଡିଂ ପାଇଁ ଦାୟୀ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଲ୍ ବୋଲିଂ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିଜରୁ ବାହାରକୁ ଯିବା ପ୍ରତାରଣା। 60 ବର୍ଷୀୟା ବିବାଦୀୟ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ନିୟମ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହା ସର୍ବଦା ଆଖିକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଫକ୍ସ ସ୍ପୋର୍ଟସ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଲ ବିତରଣ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ କ୍ରିଜ ବାହାରେ ବୁଲିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

“ଆଇନ ସେଠାରେ ଅଛି ଏବଂ ବଲ ବୋଲରଙ୍କ ହାତ ଛାଡିବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ କ୍ରିଜ ବାହାରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ କୌଣସି  ବ୍ୟବସାୟ ନାହିଁ। ମୋ ମତରେ ଏହା ପ୍ରତାରଣା କରୁଛି | ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରନ୍ ଆଉଟ୍ କରିବାକୁ ବୋଲରଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅଧିକାର ରହିଛି ବୋଲି ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।“ଅନେକ ଖେଳାଳି ମାନକଡ କିମ୍ବା ମାନକେଡିଂ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ, ମୁଁ ସର୍ବଦା ମୋ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ୟାଟର୍ ମାନକଡ୍ କରିବାକୁ କହିଥାଏ କାରଣ ଏହା ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମାବଳୀ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ | ଆପଣ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବାବଲୋକନ – MCG ରେ ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ମେଗା ସଂଘର୍ଷରେ କିଏ ଜିତିବ?

ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସହିତ ଗ୍ରୁପ୍ ବିରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଡ୍ର ହୋଇଛି। ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବ କାରଣ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ବଡ ମୁକାବିଲା ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସହିତ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଗ୍ରୁପ୍ ବି’ରେ ଡ୍ର ହୋଇଛନ୍ତି।ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଦୁଇ ଦେଶ ଏସିଆ କପରେ ଭେଟିଥିଲେ। ସେମାନେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଜିତିଥିଲେ | ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ (ଏମସିଜି) ଆଗାମୀ ଦର୍ଶନର ଆୟୋଜନ କରିବ ଏବଂ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରାୟ 1 ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଯୋଗଦେବେ। ଏହି ସ୍ଥାନ, ପାଣିପାଗ, ସ୍ୱାର୍ଡ ଏବଂ କିଏ ଜିତିବ ସେ ବିଷୟରେ ପୂର୍ବାନୁମାନ ସହିତ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଆଗାମୀ ଇଣ୍ଡୋ-ପାକ୍ ଟାଇ ପୂର୍ବାବଲୋକନ କରିବ | ଭାରତ ନା ପାକିସ୍ତାନ?

ସ୍ଥାନ

ତାରିଖ- ଅକ୍ଟୋବର 23, 2022 |

ସମୟ- ରାତି 1.30 (IST)

ସ୍ଥାନ- ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ପାଣିପାଗ

କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ହେଉଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଉପରେ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ପାଣିପାଗ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନରେ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ପ୍ରାୟ 70-80% ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏହିପରି, ବର୍ଷା ହେତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଛୋଟ କିମ୍ବା ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ଆଗାମୀ ଟାଇ ଜିତିବାର କେଉଁ ପାର୍ଶ୍ ରେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ରହିଛି ତାହା ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ, ଆମେ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପାସ୍ କରିବାକୁ ଉଭୟ ଦଳର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗକୁ ତୁଳନା କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଓପନର୍ସ

ଏହା କୌଣସି ମସ୍ତିଷ୍କ ନୁହେଁ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ପାକିସ୍ତାନର ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଭାବରେ ବାବର ଏବଂ ରିଜୱାନ୍ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଚାରି ପଚାଶ ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ଶହ ଦ୍ୱିଶତକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସିଲେଇ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.