ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ କହିଲେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଦୌ ବିଶ୍ରାମ ଦିଅ ନାହିଁ

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଫିଟନେସ ଏବଂ ବିଶ୍ରାମ ନେଇ ଭାରତ ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ପାରାସ ମାମ୍ବ୍ରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତର ବିଜୟରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅଲରାଉଣ୍ଡର 3 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ 40 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଥିଲେ । ମ୍ୟାମ୍ବ୍ରି ବାୟୁକୁ ସଫା କରି କହିଛନ୍ତି: “ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଫିଟ୍।ଆମେ କାହାକୁ ବିଶ୍ରାମ ନେବାକୁ ଯାଉ ନାହୁଁ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଗତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଆପଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫର୍ମରେ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ବିରାଟଙ୍କ ଇନିଂସ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ।

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାକୁ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କୁ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ – ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ

ଭାରତର ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନ ଓପନର୍ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ନଥିଲେ। ଅକ୍ଟୋବର 27 ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ପିନ୍ ଯୋଡି ଛାଡିବା ଅନ୍ୟାୟ ହେବ। ESPNcricinfo ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି: “ମୁଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟୁଛି ନାହିଁ | ଅଶ୍ୱିନ୍ କିମ୍ବା ଆକ୍ସର ଉପରେ ଏହା ଅନ୍ୟାୟ ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏହା ଚାହଲ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଘଟୁଥିବା ମୁଁ ଦେଖୁ ନାହିଁ | ଯଦି କୌଣସି ଆଘାତ ନହୁଏ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

160 ରନ୍ ପଛରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ 4 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବିରାଟ କୋହଲି 53 ବଲରୁ 82 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ସେ 6 ଟି ଚୌକା ଓ 4 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ 113 ରନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ, ଯିଏ 37 ବଲରୁ 40 ଟି ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଗତ ଚାରିଟିରୁ ଅର୍ଶଦୀପ ଅତି କମରେ ଦୁଇଟି ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବେ ବୋଲି କୁମ୍ବଲେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.