ଏମଏସ ଧୋନି କହିଲେ ମୋ ପାଇଁ ଏହି କ୍ରିକେଟର ହେଉଛନ୍ତି ମଗାଦର୍ଶକ. ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମୁ ସଫଳ ହୋଇଛି

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କର ପ୍ରତିମା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଧୋନି, ଯିଏ ନିଜକୁ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତି, ସେ ସ୍ୱୀକାର କଲେ ଯେ ସେ ବଡ ହେବାବେଳେ ଲିଟିଲ୍ ମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ | MSD ଭାରତକୁ 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ, 2011 ODI ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ 2013 ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଟାଇଟଲକୁ ନେଇଗଲା |ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା |

“ମୁଁ ବଡ ହେବାବେଳେ ସବୁବେଳେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲି। ସେ ମୋର କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିମା ଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି | ତଥାପି, ମୁଁ କରି ପାରିଲି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ମୋ ହୃଦୟ ଭିତରେ, ମୁଁ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି ବୋଲି ଧୋନି କହିଛନ୍ତି। ଏମଏସଡି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ସ୍କୁଲ ଦିନରେ ଖେଳ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ବିଷୟ ଥିଲା। ନଗଦ ସମୃଦ୍ଧ ଲିଗର 16 ତମ ସିଜନରେ ମାହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିବେ |

ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍ ମିଥାଲି ରାଜ ଏବଂ ହରମାନପ୍ରୀତ କରଙ୍କୁ ଏକ ବିରଳ ରେକର୍ଡ ତାଲିକାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି |

ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍ ମିଥାଲି ରାଜ ଏବଂ ହରମାନପ୍ରୀତ କରଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ମହିଳା ଟି -20 ଏସିଆ କପ୍‌ର ଗୋଟିଏ ସଂସ୍କରଣରେ 200 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍ ମିତାଲି ରାଜ ଏବଂ ହରମାନପ୍ରୀତ କରଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ମହିଳା ଟି -20 ଏସିଆ କପ୍‌ର ଗୋଟିଏ ସଂସ୍କରଣରେ 200 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ସେ ସିଲହେଟରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାର୍କକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲେ। 2016 ରେ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମିତାଲି ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ହରମାନପ୍ରୀତ 6 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ନେଇ 2018 ରେ 200 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ସାତୋଟି ଖେଳ ମଧ୍ୟରୁ 220 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 27, 35, 2, 75 ଏବଂ 76 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 74 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଭାରତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି | ଭାରତ 148/6 ପୋଷ୍ଟ କରିଛି, ଶାଫାଲୀ ଭର୍ମା 28 ରନ୍ କରି 42 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଯିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି, ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.