ଏମଏସ ଧୋନି ରିଷଭ ପନ୍ତ ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଦେଲେ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର କହିଲେ ମୋତେ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏମଏସ ଧୋନି ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚତର ବକ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। T20 କ୍ରିକେଟ୍ ର ପଦ୍ଧତି ଏବଂ ରଣନୀତିକୁ ବିକଶିତ କରୁଛି ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ ର ଆକୃତି ହେଉଛି ଆଧୁନିକ ଖେଳର ଏକ ଛୋଟ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଦିଗ |“ଧୋନି ହିଁ 2019 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପ୍ରକାର ବ୍ୟାଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଏହି ପ୍ରକାର ବ୍ୟାଟ୍ ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଗ୍ରଣୀ କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ସାନସପେରିଲ୍ସ ଗ୍ରୀନଲ୍ୟାଣ୍ଡ (SG) ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପାରାସ ଆନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ସମୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ଡାହାଣକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପୂର୍ବରୁ ଚାରିମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାହାରେ ଥିଲେ। ବିରତି ସମୟରେ ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ଆକାରରେ କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦିଗଗୁଡିକ

ରିଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ରେ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଧୋନିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତାଙ୍କୁ ବକ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏଥିରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। “ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଅର୍ଡର କରାଯାଇଛି | ଖେଳାଳିମାନେ ଦାବି କରନ୍ତି ଯେ ଏହା ଶଟ ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ଭୂମିର ସମସ୍ତ ଦିଗକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଏକ ସମତଳ ତଳ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ବ୍ୟାଟ୍ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ବନ୍ଦ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଗୋଲାକାର ବଟମ୍ ବ୍ୟାଟ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖୋଲା ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍କୁ ଯିବା ଶବ୍ଦରୁ ସହଜରେ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ବୋଲି TOI ଆନନ୍ଦ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରି କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.