ମହମଦ ସିରାଜ BCCI କୁ ଜାଣିଶୁଣି ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରୁଛନ୍ତି କି ବିଶ୍ୱକପରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ

ୱାସିମ ଜାଫର ହିସାବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଗୋଟିଏ ଖାଲି ସାମୁଦ୍ରିକ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ନିଜକୁ ବିବାଦରେ ରଖିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 9, ରବିବାର ଦିନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ରାଞ୍ଚିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଉପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସାତ ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ଡାହାଣହାତୀ ପେସର୍ 3/38 ଦାବି କରିଛି। ଆହତ କାରଣରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କେବଳ 14 ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଟ୍ ଘୋଷିତ ହେବା ପରେ ଭେଟେରାନ୍ ପେସର୍ ମହମ୍ମଦ ଶାମି 15 ଜଣିଆ ଦଳରେ ବୁମରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଶାମି ପ୍ରଥମେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଧଳା ବଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ COVID-19 ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଜାଫର କିନ୍ତୁ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ସିରାଜଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିପାରେ।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ଓପନର୍ ESPNcricinfo କୁ କହିଛନ୍ତି:“ସିରାଜ ହେଉଛନ୍ତି ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଅତ୍ୟଧିକ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ବୋଲର। ସେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ନିକଟରେ ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି, ସେ ହୁଏତ ସେହି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଠେଲି ଦେଉଛନ୍ତି | (ଦୀପକ) ଚହର ଅନୁପଯୁକ୍ତ, ତେଣୁ ସେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ କି ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଶାମି ଏବଂ ସିରାଜ ବୋଧହୁଏ ସେହି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି । ”

ସିରାଜଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଜାଫର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 300 ପାଇବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି। 44 ବର୍ଷିୟା ଏହି ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି: ସେ ମୃତ୍ୟୁରେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଗତ 10 ଓଭରରେ ସେ ଯେପରି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ତାହା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ କରିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ 300 ଗୋଡ଼ାଇବାକୁ ପଡ଼ିଲା ନାହିଁ, ମାତ୍ର 280 ପାଖାପାଖି କିଛି। ”

ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ସିରାଜ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚଟି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସେ ପୂର୍ବକୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ (74) ଏବଂ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ (79) ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 129 ର ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଫେରିଥିଲେ। ସେ ଶେଷ ଓଭରରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର ତିନି ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିବାବେଳେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଇନ୍ ପ୍ରୋଟେସ୍ ଅଧିନାୟକ କେଶବ ମହାରାଜ (ପାଞ୍ଚ) କୁ ମଧ୍ୟ ସଫା କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.