ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ଠୁ ଇଣ୍ଡିଆ ହାରିବା ପରେ ରୋହିତ ଓ ଦ୍ରାବିଡ଼ କହିଲେ ଏହି ଜାଗାରେ ହୋଇଗଲା ବଡ ଭୁଲୁ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ତୃତୀୟ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅର୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଖେଳରେ ରୋହିତ ଏକ ଅଶୁଭ ପଚାଶ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲେ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ସର୍ବାଧିକ କ୍ରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ହାଇଲାଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ସମର୍ଥକଙ୍କ କ୍ରୋଧରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଛନ୍ତି କାରଣ ସମସ୍ତେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗରେ ମୁଖ୍ୟତ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଅଧିନାୟକ କମ୍ ସ୍କୋରକୁ ଫେରିଥିଲେ।

ଦଳ ଭାରତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ରୂପରେ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛି, ତାଙ୍କୁ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ପଡ଼ିଆ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଇନିଂସର 14 ତମ ଓଭର ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ତଳ ପିଠି ଧରିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। କାର୍ତ୍ତିକ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଏହା ଭାରତ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ଦଳରେ ଏକ ଫିନିସର୍ ଭାବରେ | ତେବେ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଜଣେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଖେଳାଳି। ଯଦି ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନହୁଏ ତେବେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଏକାଦଶ ପ୍ଲେରେ ସ୍ଥାନିତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆହତ ରକ୍ଷକ | କାର୍ତ୍ତିକ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିଲେ ଏବଂ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଫେରି ପାରିନଥିଲେ। ଇଣ୍ଡିଆ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଜାତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡେନମାର୍କ କାନେରିଆ ହିସାବରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ରାହୁଲଙ୍କ ବଦଳରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ ଖୋଲିବା ଉଚିତ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଏସିଆ କପ୍ ଭାରତକୁ ନିଜ ଦଳ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ। ଭାରତ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଯେଉଁମାନେ ଫେବୃଆରୀ ପରଠାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିବେ। ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଓପନର୍ ଭାବରେ 24, 11, 76, ଏବଂ 24 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। “ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ମୁଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ରୋହିତଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସ୍ଥିରତା ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ। ସେ ବିଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ରାହୁଲଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.