ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି KL Rahul ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଇଣ୍ଡିଆ Warm ମ୍ୟାଚ ରେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଏହି ବଡ଼ ରେକର୍ଡ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଅବତରଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କୁ ମାରିବା ପରେ ସେ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ କେନ୍ ରିଚାର୍ଡସନ ଚାରିଟି ଚ hit କା ମାରିଥିବା ବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ପାଟ କମିନ୍ସ ଚାରି ଓ ଛକା ମାରି ନିଜର ମନୋଭାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ମନୋଭାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିସାରିଛି, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଏନିସ୍ ମଧ୍ୟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ଉପ-ଅଧିନାୟକ 6 ଟି ଚଉକା ଓ 6 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଓଭରରେ ମୋଟ 20 ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା। 5 ଓଭରରେ ଭାରତ 50 ରନ୍ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାର ଦେଖି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ 27 ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ 6 ଟି ଚ s କା ଓ ୬ ଛକା ମାରିଥିଲେ। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 9 ଟି ସୀମା ମାରିବା ପରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଅତ୍ୟଧିକ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇ ଅଷ୍ଟମ ଓଭରର ତୃତୀୟ ବଲରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ରାହୁଲ 33 ଟି ବଲରେ 57 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳି 6 ଚ s କା ଓ 3 ଛକା ମାରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଏହି ଅପୂର୍ବ ଇନିଂସରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ବିଷୟ |

second ODI match between South Africa and India in Paarl, South Africa, Friday, Jan. 21, 2022. (AP Photo/Halden Krog)

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା 7.3 ଓଭରରେ 78 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆତ୍ମା ​​ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଇଣ୍ଡିଆ (11 ବ୍ୟାଟିଂ, 11 ଫିଲ୍ଡିଂ): ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପ୍ଟ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ଡବ୍ଲୁ), ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚାହା, ଦୀପାବଳି ଶାମି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଇଣ୍ଡ ବନାମ ଆୟୁ: କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ପାର୍ଟନରଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆହ୍ନନ ହୋଇଥିଲେ, ଗୋଟିଏ ଓଭର 20 ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫୁଲ୍ ସ୍କ୍ ଡରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଦେଖାଇଥିଲେ: ଆପଣ ରୋହିତ ସେନାଙ୍କୁ ଜାଣିଛନ୍ତି, କେଉଁ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି ସୋରମା, ଯିଏ ‘ଜଙ୍ଗ’ ସହିତ ଲଡିବେ? ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୁଅ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.