ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022: ବିଜୟ ପରେ କାହିଁକି ଭାବପ୍ରବଣ ହେଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା

ରବିବାର ଦିନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଏକ ଛୋଟ ବାଳକ କ୍ରିକେଟ୍ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କିପରି ସହରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ ତାହା ମନେ ପକାଇଲେ। ଯଦି ବିରାଟ କୋହଲି (82 ଟି ଆଉଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି) ନିଜର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଓପନର୍ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତର ଚାରି ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ନିଜର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ନକ୍ ସହିତ ଚୋରି କରିଥିଲେ, ତେବେ ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ (40) ଏକ ସହଯୋଗୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଦଳ ଏକ ଦୁଖଦ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଥିଲା। ବିଜୟୀ ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ କର |

“ମୁଁ କେବଳ ମୋ ବାପାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲି। ମୁଁ ମୋ ବାପାଙ୍କ ବିଷୟରେ କାନ୍ଦି ନାହିଁ। ମୁଁ ମୋ ପୁଅକୁ ଭଲ ପାଏ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯେ ମୋ ବାପା ମୋ ପାଇଁ ଯାହା କରିଥିଲେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାହା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବି କି ନାହିଁ | ସେ ଆଜି ସାଢେ ଛଅ ବର୍ଷର ବାଳକର ସ୍ୱପ୍ନ ପାଇଁ ସହରଗୁଡ଼ିକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି, ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ମୁଁ ଆଜି କେଉଁଠାରେ ଅଛି | ତେଣୁ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବୋଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସରେ କହିଛନ୍ତି।

“ମୁଁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ କୃତଜ୍ଞ ହେବି। ଯଦି ସେ ମୋତେ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥାନ୍ତେ, ମୁଁ ଏଠାରେ ଠିଆ ହେବି ନାହିଁ | ସେ ଏକ ବଡ ବଳିଦାନ ଦେଇଥିଲେ, ସେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭିନ୍ନ ସହରକୁ ଚାଲିଗଲେ | ସେହି ସମୟରେ ଆମେ six ଜଣ ଥିଲୁ, ଏବଂ ସେ ଏକ ପୁରା ସହର ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ | ଏହା ଏକ ବଡ କଥା ବୋଲି କାନ୍ଦୁଥିବା ଆଖି ହାର୍ଦ୍ଦିକ କହିଛନ୍ତି।

କୋହଲି ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ 82-ରନ୍ ନକ୍ 160 ର ଗୋଡେଆକୁ ଆଙ୍କର୍ କରିବା ପାଇଁ 42 ର ଗୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କ ick ଶଳ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତର T20 ଚକକୁ ଏକ ସହଭାଗୀତାରେ ଥିଲା | ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 113 ର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ତାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଶ୍ରେଷ୍ଠତ୍ୱରେ ନଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ମଧ୍ୟ ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଭଲ ମନ୍ତ୍ରରେ ବଲ ସହିତ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, କୋହଲିଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ପଟେ ତାଙ୍କ ପ୍ରାକୃତିକ ଖେଳ ଖେଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା-ବିରାଟ କୋହଲି ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି |

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ ବିଜୟରେ ଭାରତ ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି କାରଣ ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଭାଗିଦାରୀକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସୁପର 12 ମ୍ୟାଚରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାତ୍ର 78 ବଲରେ 113 ରନ୍ ଜିତିଥିଲେ। ଏହି ସହଭାଗୀତା ସହିତ ସେମାନେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଯୋଡିଙ୍କ ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଡିସେମ୍ବର 2012 ରେ ଚତୁର୍ଥ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବିପକ୍ଷରେ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 97 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.