ଭାରତ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସହ ପୂର୍ବ ଘଟଣାକୁ ମନେପକାଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଦେଇପାରେ ରିଷବ ପନ୍ତଙ୍କୁ

ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଥିଲେ।| ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ 113 ରନ ବିଶିଷ୍ଟ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ 37 ବଲ 40 ମାରିବା ପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ, ବାମହାତୀ ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ସହ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମିଶ୍ରିତ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସୂକ୍ଷ୍ମ ସଂଘର୍ଷ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଏହା ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ସେ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ |ସର୍ବଶେଷରେ, ବିରାଟଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସହଭାଗୀତା କରିବାର ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଥିଲା | ମଙ୍ଗଳବାର ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏସସିଜି) ଭାରତର ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ନିଖୋଜ ଥିବାରୁ ଏହି ଭୟ ଏକ ନିମ୍ନ-ବାସ୍ତବତା ଯାଞ୍ଚରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅନୁପସ୍ଥିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏବଂ ତିନି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର – ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଥିଲେ। ବାକି ଯୁବକମାନେ ସିଡନୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ତଳେ ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ |

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସପ୍ତମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ତଳ ପିଠିକୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ କ୍ଷଣିକ ପାଇଁ ପଡ଼ିଆକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ 141 କ୍ଲିକ୍ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରିମିୟମ୍ ସେବାଗୁଡିକ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ, ଭାରତୀୟ ଥିଙ୍କ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏହାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଖେଳିବାକୁ ଏବଂ ମିନୋ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବେଞ୍ଚକୁ ଗରମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ଏକ ବିଜୟୀ ମିଶ୍ରଣକୁ ବାଧା ଦେବା ସର୍ବଦା ପରାମର୍ଶଦାୟକ ନୁହେଁ – ବିଶେଷ କରି ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ – ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯଦି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ କ୍ରଞ୍ଚ ଖେଳ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଫିଟ୍ ରହିଥିବେ ତେବେ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ |

ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ପ୍ରୋଗ୍ରାମିଂ କରିବା ପାଇଁ ଜୁନିଅର ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ରୋଟିସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଶେଷ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଛାଡିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ରିଷଭ ପନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଆଗଧାଡିର ଅଟନ୍ତି। 25 ବର୍ଷୀୟା ପନ୍ତ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବିକ୍ରମ ରଥୁରଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଥିଲେ| ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବାମହାତୀ ପ୍ରିଙ୍ଗଲେ ଏବଂ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଶରିଜ ଅହମ୍ମଦ ଅଛନ୍ତି। ରିଷଭ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବାମହାତୀ ରହିବା ପାଇଁ ବହୁ ବର୍ଷର ଅନୁସନ୍ଧାନ ବନ୍ଦ ହେବ | ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ କୋ ଦକ୍ଷିଣପାଉ ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଲେଗ-ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି, ଯାହାର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭୟଙ୍କର ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.