IND vs SA: ସେମି ଫାଇନାଲରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଏମିତି କିଛି କହିଛନ୍ତି ଶୋଏବ ଅଖତର

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ସୁପର 12 ରେ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହାରିଯିବା ପରେ, ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସବ୍-ପାର୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଦଳ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇଛନ୍ତି। ଏକ୍ସ-ପେସର୍ ଶୋଏବ ଅଖତର ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯିଏ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏହି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଝଟକା ପାଇଁ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ କୋ ପାଇଁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଶବ୍ଦ ବାଛିଥିଲେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ ଦେଇଛି | ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେରେ ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ପରାଜୟର କାରଣ ହେଉଛି ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପିସିବିରେ ଏପରି ଲୋକଙ୍କର ଅଭାବ ରହିଛି ଯେଉଁମାନେ ଟେବୁଲକୁ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ଆଣିପାରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହିପରି ଖେଳିବ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

“ମେନ୍ ପେହଲେ ଭୀ କେ ଚୁକା ଥା, ପାକିସ୍ତାନ ହେଉଛି ହାଫ୍ଟେ ୱାପାସ୍ ଆଏ ଜାଗି। ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବାହାରକୁ ଆସିବ। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ନକ୍ ଆଉଟ୍ ହେବ। ସେମାନେ ସେମି ଖେଳିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଟିସ୍ ମାର୍ ଖାନ୍ ନୁହଁନ୍ତି), ଅଖତର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ।

ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି। ସେମାନେ ଗତ ରବିବାର ଦିନ MCG ରେ ଏକ ଥ୍ରୀଲରରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଗୁରୁବାର (ଅକ୍ଟୋବର 27) SCG ରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ । ଗ୍ରୁପ୍ 2 ରେ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ କେବଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏହି ଦଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତରେ 3 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି। ସେମାନେ ରବିବାର (ଅକ୍ଟୋବର 30) ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ମ୍ୟାଚ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅନ୍ୟତମ ଖେଳ ଭାବରେ ବିଲ୍ ହୋଇଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.