IND vs SA ୨ୟ T20I: ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କ୍ରମାଗତ 3 ଟି ପଚାଶ ହିଟ୍ କରି ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି

ରବିବାର ଏଠାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିର 20 ଓଭରରେ ଭାରତକୁ ଏକ ହାସ୍ୟରସ 237/3 ରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବାରେ ଏକ ସାମୂହିକ କମାଣ୍ଡିଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଶୋ’ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ତାରକା ଥିଲେ। ବାରସାପରା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏକ ଜାମ ଭର୍ତ୍ତି ଜନତାଙ୍କ ଆଗରେ ରାହୁଲ 28 ଟି ବଲ୍ର 57 ଟି ଆଖିରେ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର 360 ଡିଗ୍ରୀ ଶଟ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଆଣିବା ପୂର୍ବରୁ ମାତ୍ର 22 ଟି ବଲରୁ 61 ରନ୍ କରିଥିଲେ। କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ନିଜ ଅଂଶ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏକ ସାଧାରଣ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରି ଚାରି ଓଭରରେ କେଶବ ମହାରାଜଙ୍କ 2/23 କୁ ବାରଣ କରିଥିଲେ।

ରାହୁଲ କାଗିସୋ ରାବାଡା ଠାରୁ ପଛୁଆ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ଚାରିଟି କଭର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଲମ୍ୱା ବଲ୍ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଗୋ ଶବ୍ଦରୁ ଭାରତ ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​| ଏହା ପରେ ଭାରତରୁ ଆସିଥିବା ଆକ୍ରୋଶ ଚତୁର୍ଥ ଓଭରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ 6 ଟି ପାଇଁ ଗଭୀର ପଛୁଆ ବର୍ଗ ଗୋଡ ଉପରେ ୱେନ ପାର୍ନେଲ ଡେଲିଭରି ପଠାଇବା ପାଇଁ ହାତଗୋଡକୁ ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ, ରାହୁଲ ପାରନେଲଙ୍କଠାରୁ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ୍କୁ ଆଉ ଚାରିଟି ପାଇଁ ଆଣିଥିଲେ, ରୋହିତ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଗୋଡକୁ ଅନାଇ ଏହାକୁ ଓଭରର ଦ୍ୱିତୀୟ ଚାରିରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ। 57/0 ରେ ପାୱାର-ପ୍ଲେ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ରୋହିତ ଏବଂ ରାହୁଲ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି ଏବଂ କେଶବ ମହାରାଜଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଚାରିଟି ନେଇଥିଲେ।

ପାୱାର୍ ପ୍ଲେ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ, ରାହୁଲ ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେଙ୍କୁ ପାର୍କର ଚାରିପାଖରେ ଫୋପାଡି ଦେଇ 6ଟି ବ୍ରେସ୍ ଏବଂ ରକ୍ଷକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଚାରିଟି ମାରିଥିଲେ। ରୋହିତ ନବମ ଓଭରରେ 21 ରନ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି କ୍ରମାଗତ ସୀମା ନେଇ ଥ୍ରସିଂ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ | 96 ରନ୍ ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ମହାରାଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଏକ ସ୍ଲୋଗ୍ ସୁଇପ୍ ଗଭୀର ମିଡ ୱିକେଟ୍କୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ରାହୁଲ 24 ବଲରେ ନିଜର ପଚାଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କୁ 6ଟି ଚୌକ  ମାରି ପିଚ୍‌ରେ ନାଚିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଭାରତର ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ରାହୁଲ ମହାରାଜଙ୍କ ଏକ ସ୍କିଡି ଡେଲିଭରିରେ ସ୍ୱିପ୍ ହରାଇ ରେ ଫସି ରହିଥିଲେ।

ରନ୍-ରେଟ୍ ଟେମ୍ପୋ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ବଲରେ ଚୌକ ମାରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ 15 ତମ ଓଭରରେ କ୍ଲିନର୍ସ ପାଇଁ କାଗିସୋ ରାବାଡାକୁ ନେଇଥିଲେ – ଏକ ଫ୍ଲିକ୍ ଅଫ୍ ହାତଗୋଡ 6 ଟି ଗଭୀର ବର୍ଗ ଗୋଡକୁ ଯାଇଥିଲା, ଏବଂ ପରେ ଲଫ୍ଟ ଅଫ୍ ଚାରିଟି ପାଇଁ | ଚାରିଟି ପାଇଁ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଗୋଡ ଉପରେ ଏକ ସ୍କପ୍-ଟଲ୍ ପରେ ଓଭରର 22 ରନ୍ ନେବାକୁ ଛଅଟି ପାଇଁ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଗୋଡ ଉପରେ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ କରାଯାଇଥିଲା |କୋହଲି ପାରନେଲଙ୍କ ଛଅ ଓ ଦୁଇଟି ଚୌକ ସହ ସୀମାରେଖା ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ଏବଂ ପରେ ଚାରିଟି ନଗିଡିରୁ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ମାତ୍ର 41 ଟି ବଲରେ ଭାଗିଦାରୀର ଶତାବ୍ଦୀ ଆଣିଥିଲେ। ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଶୋ’କୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ତ୍ତିକ ଫାଇନାଲ ଓଭରରେ ଚାରି ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ସହ ଫାଇନିଂ ସ୍ପର୍ଶ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୋହଲି ଆଉ ଦୁଇଟି ଚୌକ ମାରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.