IND ବନାମ PAK T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 : ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ବର୍ଷା ସାଜିବକି ବାଧକ

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ପାଣିପାଗ ଅଦ୍ୟତନରେ IND ବନାମ PAK: ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ସଂଘର୍ଷ ଆମ ଉପରେ | ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସ୍ମରଣୀୟ ଅପସେଟକୁ ଟାଣିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଓଜନଠାରୁ ଅଧିକ ପିଚ୍ କରିସାରିଛନ୍ତି | ମାର୍କେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅକ୍ଟୋବର 22 (ଶନିବାର) ରେ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ପରଦିନ ହେଉଛି ମଦର ଅଫ୍ ଅଲ୍ କ୍ଲାସ୍ – ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଦର୍ଶକ | ଏକ ବର୍ଷ ଚକ୍ରରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଉ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଗତ 3 ଟି ମୁକାବିଲାରେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ରେ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ଦୁଇଟି, ପାକିସ୍ତାନ ଦୁଇଟି ଜିତିଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଗୋଟିଏ ଜିତିଛି |

ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଗତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ବାବର, ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍ ଏବଂ ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ତ୍ରିପାଠୀ ହିଁ ଭାରତ ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନର ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟର ଆଚିଟେକ୍ ଥିଲା। ଶାହିନ୍ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂର ପିଠି ଭାଙ୍ଗିଥିବା ବେଳେ ରିଜୱାନ୍ ଏବଂ ବାବର ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିଜୟ ପରେ ଅପରାଜିତ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ ଏଥର ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟ ପାଇଁ ଏହି ତିନୋଟି ଉପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କରିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବିନା ଭାରତ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଅନେକେ ଏହାକୁ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ବିଲ୍ କରୁଛନ୍ତି। କାରଣଟି ବହୁତ ସରଳ | କାଗଜରେ ଭାରତର ଅଧିକ ସନ୍ତୁଳିତ ଦିଗ ରହିଛି। ସେମାନେ ତଥାପି T20 ରେ ଏକ ଶକ୍ତି ବୋଲି ଦେଖାଯାନ୍ତି |

ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେଉଛି ବର୍ଷା | ଆକ୍ୟୁୱେଥର ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ 70 ରୁ 80 ପ୍ରତିଶତ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ପାଣିପାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟରେ ଉଭୟ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଖେଳ ଧୋଇଯାଏ ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କୌଣସି  ସଂରକ୍ଷିତ ଦିନ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହିପରି ଉଭୟ ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ବାଣ୍ଟିବେ | ଆଶାକରେ, ମେଘ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ସହରଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବ ଏବଂ 50,000 ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ଭୂମିରୁ ଲାଇଭ୍ ଦେଖିପାରିବେ ଏବଂ ନିଜ ଘରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଦେଖିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.