IND vs PAK : ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ପୁରା କରିବାକୁ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତି

ରୋହିତ ଶର୍ମା ସମସ୍ତେ “ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି” ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଉଚ୍ଚ-ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ମୁକାବିଲା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଶର୍ମା ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ (ଏମସିଜି) ରେ ସୀମା ଲମ୍ବ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ବଡ ଛକା ମାରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ହେତୁ ଶର୍ମା ଭୂମିର ସୀମା ଡ଼ିମେସନ୍ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡ୍ରିଲ୍ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ନିଜ ନେଟ ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ କୌଣସି ଭୂସମାନ୍ତର ସଟ ଖେଳିବାକୁ ବାରଣ କରିଥିବାବେଳେ ସେ ଯଥାସମ୍ଭବ ‘ଭି’ରେ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଅଧିକନ୍ତୁ, ବାମହାତୀ ପେସର୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତାକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ସେ ବାମହାତୀରୁ ଥ୍ରୋଡାଉନ୍ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଫ୍ରିଦି ହିଁ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିର 2021 ସଂସ୍କରଣରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେହି ଖେଳରେ ଏକ ଡାକୁ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀ ପେସର୍ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ସେହି ଖେଳ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ତେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଏଥର ଟେବୁଲ ବୁଲାଇବାକୁ ଚାହିଁବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ। ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିବା ପାଇଁ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅର୍ଡର ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହିପରି, ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ପାଇଁ ଶର୍ମା ଅତିରିକ୍ତ ଅଗଣା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି | ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସୁପର 12 ର ଚତୁର୍ଥ ଖେଳ ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ MCG ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ 1:30 PM IST ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି | ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ସଂଘର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଶର୍ମା ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲରମାନଙ୍କୁ କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ତାହା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। “ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲରମାନେ ଆମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା। ଆମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛୁ ଏବଂ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଦୂର କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ରବିବାର ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ତେଣୁ, ବର୍ଷା ବିପଦ ଭାରତୀୟ ପରିଚାଳନାକୁ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ମିଶ୍ରଣରେ ପୁନକାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିପାରେ | ତେବେ ରବିବାର ଦିନ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶା କରିବେ ଯେ ପାଗ ଖରାପ ଜିନିଷ ଖେଳିବ ନାହିଁ | ସମାନ ସମ୍ବୋଧନ କରୁଥିବାବେଳେ ଶର୍ମା ଦଳ ଚୟନରେ ପାଣିପାଗ ପରିସ୍ଥିତି କିପରି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ 20 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ।“ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ପାଣିପାଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି। ଆସନ୍ତାକାଲି ଆମର XI ସ୍ଥିର କରିବୁ, ପାଗ କିପରି ଅଛି ଦେଖନ୍ତୁ | ଆମକୁ ଶେଷ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ସମସ୍ତ 15 ଖେଳାଳି ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ | ମୁଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବି ଯେ ପୂର୍ଣ୍ଣ 20 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ହେଉ | କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ହ୍ରାସ ହେଲେ କିମ୍ବା କଟାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବୁ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟସ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.