IND vs PAK: ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ହୋଇ T20I ରେ ଏହି ମେଗା ରେକର୍ଡ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି

ରବିବାରର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଏକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ନାଇଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ବାଛିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ହୋଇ ଆଠ ଟି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ଟ୍ରାକରେ ଗୋଡ଼ାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯାହା ଖେଳର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭାଗରେ ଭଲ ହେବ। ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, “ଇନିଂସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ପିଚ୍ ଭଲ ଖେଳିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଟାର୍ଗେଟ୍ ରହିବା ଭଲ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବାବର ଆଜାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ ଟସ୍ ବିଷୟରେ କିଛି କରି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ପାକିସ୍ତାନ: 1 ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍, 2 ବାବର ଆଜାମ, 3 ଶାନ ମାସୁଦ, 4 ଶାଦବ ଖାନ, 5 ହାଇଦର ଅଲି, 6 ଇଫ୍ଟିଖର ଅହମ୍ମଦ, 7 ମହମ୍ମଦ ନୱାଜ, 8 ଆସିଫ ଅଲି, 9 ଶାହିନ ଶାହ ଆଫ୍ରିଦି, 10 ନାସିମ ଶାହା, 11 ହରିସ ରାଉଫ |

ଭାରତ : 1 ରୋହିତ ଶର୍ମା, 2 କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, 3 ବିରାଟ କୋହଲି, 4 ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, 5 ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, 6 ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, 7 ଆକ୍ସର ପଟେଲ, 8 ଆର ଅଶ୍ୱିନ, 9 ମହମ୍ମଦ ଶାମି, 10 ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, 11 ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ।

ପ୍ରଥମେ ବାବର ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି

ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳୁଥିବା ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ବାବର ଆଜମ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ରିଜୱାନ୍ଙ୍କୁ ଏକ ବାଉନ୍ସର୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ଯିଏ ବଲ୍କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଂଯୋଗ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଗଭୀରରେ ଧରାପଡିଥିଲେ | ଯୁବ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରୁ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଟି ବୃହତ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ।

ରିଜୱାନ୍ ଆର୍ଶଦୀପଙ୍କ ବାଉନ୍ସର୍ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଟ୍ରାକରେ ଥିବା ବାଉନ୍ସ କୋଠରୀ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲା, ଯିଏ 12 ବଲରୁ 4 ଟି ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ସିଂ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ବଡ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଚୟନ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.