IND vs PAK: ଶେଷ କ୍ୟାଚ ଡ୍ରପର ବଦଲା ନେଲେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ. ପ୍ରଥମେ ବାବର ପରେ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ପ୍ୟାକିଂ କରି ଏବେ ଚର୍ଚାରେ

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ପ୍ରଥମ ସୁପର 12 ମୁକାବିଲାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟସ୍ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ଜିତିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଦ୍ୱିଧାବୋଧ କରିନଥିଲେ ଯେ ସେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏମସିଜି ଟ୍ରାକରେ ଏଥିରେ ଅନେକ ଘାସ ଅଛି ଏବଂ ରୋହିତ ଏହାକୁ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବୋଲରମାନେ ସାମଗ୍ରୀ ବିତରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଠିକ୍ ତାହା କରିଛନ୍ତି, ଯେହେତୁ ସେ ବାବର ଆଜାମଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଡାକୁ ପାଇଁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ୟାକ୍ ପଠାଇଥିଲେ। କହିବା ବାହୁଲ୍ୟ ଯେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମୁକାବିଲାରେ ବାବର ଏବଂ ରିଜୱାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଅର୍ଶଦୀପ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲେ।

ଆର୍ଶଦୀପ ମଧ୍ୟ ଶୈଳୀ ପାଳନ କରିଥିଲେ | ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଜଣେ ଯୁବ କ୍ରିକେଟର ଯିଏ ନିଜର ଅଭିବ୍ୟକ୍ତିକୁ ନଜରରେ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥର ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଏସିଆ କପରେ ସେ ଖେଳ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ। ସେହି ବଡ ଡ୍ରପ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଟ୍ରୋଲ କରିଥିଲେ। ଆର୍ଶଦୀପ ବାବର ଏବଂ ରିଜୱାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରିଥିବା ଅପମାନ ଏବଂ ଘୃଣାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିଠାରେ କିଛି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ମେମ୍ ଥିଲା |

ଆର୍ଶଦୀପ ଏକ ଦୀର୍ଘ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି | ସେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ଆଇପିଏଲରେ ଆବିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ମେଗା ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ରଖାଯିବାକୁ ଥିବା ସେମାନଙ୍କ ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ଭାରତୀୟ ଧାଡ଼ିରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରହିଆସିଥିଲେ। ସେ ହୁଏତ ଏସିଆ କପ୍ ରେ ସେହି କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡି ଦେଇଥିବେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଏକ ଭୟଙ୍କର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଦୁଇଟି ଭଲ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ଭାରତ ସେହି ଖେଳଗୁଡିକ ହରାଇଲା କାରଣ ଆବଶ୍ୟକ ରନ୍ ବହୁତ କମ୍ ଥିଲା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.