ଆଇସିସି ଟି -20 ବ୍ୟାଟିଂ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍: ନମ୍ବର 2 ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି

 ନୁଜିଲାଣ୍ଡର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡିଭନ୍ କନୱେ ସର୍ବଶେଷ ଟି -20 ବ୍ୟାଟର୍ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-ପାଞ୍ଚକୁ ଡେଇଁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନର ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍, ଭାରତର ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ବାବର ଆଜାମ ପ୍ରମୁଖ ତିନିଟି ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ବିଶ୍ୱରେ No.1 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୌଡ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଟି-୨୦ ଟ୍ରାଇ ସିରିଜର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍-କନ୍ୱେ, ଏକ ପରେ 5 ଟି ଟି -20 ବ୍ୟାଟିଂ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗକୁ ଡେଇଁଲେ | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅପରାଜିତ 70 ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଉ ଏକ ଅପରାଜିତ 49 ଟି ନିମ୍ନ ଖେଳରେ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଏବଂ ଡେଭିଡ ମାଲାନଙ୍କୁ ଲମ୍ଫ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ 760 ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି |ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟେର ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କୁ 777 ପଏଣ୍ଟ ସହ ନମ୍ବର 4 ରେ ଅଛନ୍ତି। ରିଜୱାନ୍ ଅପରାଜିତ 78 ସହିତ ତ୍ରି-ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେବେଠାରୁ ସେ ବିଶେଷ ଅବଦାନ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି | ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ଅଗ୍ରଣୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାତ୍ର 15 ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଏବଂ ବାବର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଆଉ 30 ପଏଣ୍ଟ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୋଲ ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ଦୌଡ଼କୁ ଗରମ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଏହି ସମୟରେ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ମାର୍କ କାଠ ଏବଂ ରିସ୍ ଟୋପଲି ବୋଲିଂ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ବଡ ମୁଭର୍ସ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ 646 ର କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନକୁ ଡେଇଁ ଶେଷ 10 ର ବାହାରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲେ |ଆଘାତରୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ବେଗରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା କାଠ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ 20 ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ 14 ସ୍ଥାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ସାତ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ହାରାହାରି 7.50 ୱିକେଟ୍ ନେବା ପରେ କାଠ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ 3/34 ନେଇଥିଲେ। ସେପଟେ ଟୋପଲି ପର୍ଥ ଟି-୨୦ରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

ପର୍ଥର T20I ରେ 132 ରନ୍ ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ବଟଲର୍ ଚାରିଟି ସ୍ଥାନକୁ ନଂ 22 କୁ ଡେଇଁଥିବାବେଳେ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 100 କୁ ଯାଇଥିଲେ |ODI ବ୍ୟାଟିଂ ମାନ୍ୟତାରେ ଶିଖର ଧାୱନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ 6 ଟି ସ୍ଥାନ ଛାଡିଛନ୍ତି। ଭାରତ ଓପନର୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ନଂ 17 ରେ ଆସିଛନ୍ତି, ଉଭୟ ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଥିବା ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ODI ସିରିଜ୍ ହରାଇବା ପରେ ଟିକେ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ତଳକୁ ଖସିଥିବାର ଦେଖି ଇମାମ ଉଲ୍ ହକ୍ଙ୍କୁ ODI ରେ ବ୍ୟାଟିଂ ମାନ୍ୟତାରେ No.2 କୁ ଡେଇଁବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​|ବ୍ୟାଟିଂ ମାନ୍ୟତାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ 100 ରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଅନ୍ୟ ବଡ ମୁଭର୍ସ ହୋଇଥିଲେ। ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେବା ପରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ସାତୋଟି ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.