ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଉଜ୍ବଳ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏହି କାମ କରିବାକୁ ହିଁ ପଡିବ.ଏମିତି କଲେ ସେ ହୋଇପାରିବେ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି

ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ଏକ ଫର୍ମାଟ୍ ଯେଉଁଠାରେ ଦ୍ରୁତ-ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସନ୍ତୁଳନ ଯୋଡିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ପାଇବାର ବୋନସ୍ ଯିଏ କିଛି ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିପାରିବ ବୋଧହୁଏ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ପଚାରି ପାରିବେ | ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଯେଉଁଠାରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଉପରେ ସାମାନ୍ୟ ଧାର ରହିଛି, ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ଷଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ଏକ ଦଳ ବ୍ୟାଙ୍କ ଯିଏ ସେମାନଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ବୋଲର (ଅଫ୍) ଅଫ୍ ଦିନ ଥିବାବେଳେ ଟର୍ନ୍ କରିପାରିବେ।କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କପିଲ ଦେବଙ୍କଠାରୁ ଗୁଣାତ୍ମକ ଫାଷ୍ଟ-ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କିପରି ସଂଘର୍ଷ କରିଛି ତାହା ଭଲ ଭାବରେ ଦଲିଲଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି | ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଖେଳାଳୀ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବହୁତ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯିଏ ଉଭୟ ବିଭାଗରେ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଡିପାରିବେ |

ନଗଦ ସମୃଦ୍ଧ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ଉର୍ବର ଜମି ଯୋଗାଇଲା ଯେଉଁଠାରୁ ପ୍ରତିଭାବାନ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଣ ସୁନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା | ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାରେ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଜିଗ୍ସର ଏକ ନିଖୋଜ ଖଣ୍ଡ ପାଇଲା। ତାଙ୍କର ଏପରି କୌଶଳ ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତ ପାଇଁ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଏକ ଜିନିଷ ଯାହା ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଆଘାତରୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ତାଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ପୂରା ଟିଲ୍ଟରେ ବୋଲିଂ କରିବାରେ ବାରଣ କରିଥିଲା। ଚମତ୍କାରୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର 2021 ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଭାରତ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପକୁ ହରାଇଲା |

ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଫିଟନେସରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଛୋଟ ସାବିତ୍ରୀ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ମାସ ପାଇଁ ଚୟନ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଅନୁପଲବ୍ଧ କରିଥିଲେ | ଆଇପିଏଲ 2022 ରେ, ତାଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଏହାକୁ ଏକ ସାହସୀ ଆହ୍ୱାନ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ – ଏହା ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ଅର୍ଥରେ ନୁହେଁ | ଏହି 28 ବର୍ଷୀୟା ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରମାଣ କରି ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କୁ ଚୁପ୍ କରିଦେଲେ ଏବଂ ତିନୋଟି ବିଭାଗରେ ତାଙ୍କ ଅବଦାନ ଥିବାରୁ ସେ ନିଜର ପୁରୁଣା ଆତ୍ମକୁ ଫେରି ଆସିଥିବାର ଦେଖାଇଲେ |

ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପରେ ସେ ଭାରତର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ ସେଟଅପକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଗରେ ପରିଣତ ହୋଇଛନ୍ତି | ନ୍ୟୁଜ୍ 18 କ୍ରିକେଟ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସହିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଲାନ୍ସ କ୍ଲୁସେନର୍ ଯିଏକି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିଅରରେ ସମାନ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂରେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏଥିରୁ ଅଧିକ ଲାଭ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ବୋଲର ଭାବରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.