ଏକ୍ସ-ପେସରଙ୍କ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଘଣ୍ଟି.ଏହି ଖେଳାଳି T20 WC ରେ ଗେମ୍ ଚେଞ୍ଜର ହୋଇ ଭାରତକୁ ଜିତାଇବେ

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର 16 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି। ଏହି ୟୁନିଟ୍ ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଏକ କ୍ରାକିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେବ ବୋଲି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଛି | ଭାରତ ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକ୍ସଟ୍ରାଭାଗାନଜା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବାଂଲାଦେଶ ତୃତୀୟ ଦଳ ହୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଏକ ଟ୍ରାଇ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ବିଶ୍ୱକପ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସିଲଭରୱେୟାର କିଏ ଉଠାଇ ପାରିବ ସେନେଇ ପୂର୍ବାନୁମାନ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି। ଅନେକେ ଭାରତକୁ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିବାବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ଷ୍ଟିଭ୍ ହରମିସନ ଅନ୍ୟଥା ଭାବନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପଡ଼ିଆରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଗେମଚେଞ୍ଜର ଭାବରେ ବାଛିଛନ୍ତି। ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ହରିମିସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଛି। “ଟି -20 କେହି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାର କ୍ଷଣ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ବିଷୟରେ ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ଭାରତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରିୟ କିମ୍ବା ସର୍ବୋତ୍ତମ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛି। ଆଜ୍ଞା ହଁ କୋହଲି ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ସ୍କୋର କରି ପାରିବେ, ସେ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ଖେଳାଳି ଏବଂ ସେ ସେଠାରେ ଭାରତ ପାଇପାରିବେ |

“ଯଦି କେହି 50 ବଲରୁ 100 ପାଆନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ନିଜ ଦଳକୁ ଲାଇନ ଉପରେ ପାଇବେ। ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଖେଳ ଜିତିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଟି -20 ରେ ସର୍ବଦା 100 ଜଣ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଜିତିବେ | ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯେକୌଣସି ଦିନ ସବୁକିଛି ବଦଳାଇ ପାରିବେ, ଯାହା ଟି -20 ଅଟେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଭଳି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କାରଣ ସେଠାରେ ବହୁତ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଖେଳ ଜିତି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.