ଦୁଇ ଦୁଇଟି ପରାଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମି ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ

2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍‌ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଖେଳ ମଧ୍ୟ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯାନରେ ନିଜକୁ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ସେହି ନୋଟ୍ ଉପରେ, ଏଠାରେ ଆମେ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମି ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କିପରି ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ ତାହା ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା |

2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମି ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ କି?

ଚାଲିଥିବା T20 WC ଅପ୍ସେଟର ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପରିଣତ ହେଉଛି | ଏହି ତାଲିକାର ସର୍ବଶେଷ ହେଉଛି ଜିମ୍ବାୱେ ଏସୀୟ ମହାତ୍ମା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ କ୍ଷତି। ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ପୁରୁଷମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଖେଳ ଭାରତକୁ ହରାଇଲେ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ମୁକାବିଲା | ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ଦେଖାଯାଉଛି | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅଂଶ ଏବଂ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଏହାକୁ ଇଭେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛି। 2022 T20 WC ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ସରଳ ସରଳ ସମୀକରଣ ଅଛି | ସେମାନେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଅନୁଗ୍ରହ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଯେକୌଣସି ଦଳରୁ ହୋଇପାରେ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ସାମ୍ନା କରିବ | ମୂଳତ।, ପାକିସ୍ତାନକୁ ସେମାନଙ୍କର ଅବଶିଷ୍ଟ ଖେଳ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ପ୍ରୋଟେସ୍ ମଧ୍ୟ ଚାରି ପଏଣ୍ଟ ହରାଇବାକୁ ଚାହିଁବ | ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଉପରେ ଜିତେ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଦୁଇଟି ପଏଣ୍ଟ ଚାଲିଯାଇଛି ଏବଂ ପ୍ରୋଟେସକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତ କିମ୍ବା ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।

ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଠିନ ସମୟ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଯଦିଓ ସେମାନେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଖେଳ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ, ସେମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ସମ୍ଭାବନା | ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପୁରୁଷମାନେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ନିକଟରେ ସେମାନେ ଏକ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନ ଆଶା କରିବ ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଭଳି ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛି ତେଣୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏନକାଉଣ୍ଟର ହରାଇବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.