ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଫିଟନେସ ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ପାଇଁ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଟି -20 ଦଳରୁ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ୱାସିମ ଜାଫର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବାରୁ ସ୍ପିଡଷ୍ଟରକୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଶାମି ପ୍ରିୟ |ଶାମି ଶେଷରେ ନାମିବିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଏକ ଟି -20 ଖେଳିଥିଲେ। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ଭାରତ ଛାଡିବା ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ବିଚାର କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ।ସ୍ଲାମ-ବ୍ୟାଙ୍ଗ ସଂସ୍କରଣରେ ନୂତନ ବୋଲର ଖୋଜୁଥିବାବେଳେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ।

“ଶାମି ଏହି ଯୋଜନାର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ଯେ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ଖେଳନ୍ତୁ, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କାରଣ ସେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଥିଲେ। ସେ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ଏବଂ ଭୋକିଲା।” ସେ କହିଲା। “ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ T20I ପାର୍ଶ୍ୱରେ କାହିଁକି ନାମିତ କରାଯାଇ ନାହିଁ? ସେ ନୂଆ ବଲ ସହ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଏବଂ ସେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ଦଳକୁ 0 ପାଇଁ ଛାଡି ପାରିବେ। ”

ଶାମି କିମ୍ବା ଚହର – ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ରୋହିତ ଜଣେ ବୋଲରଙ୍କ ନାମ ଦିଅନ୍ତି ଯିଏ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ |

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ସିନିୟର ପେସରଙ୍କୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ର ଶେଷ ସଂସ୍କରଣ ପରଠାରୁ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି 2022 |ପେସର୍ ବ୍ୟତୀତ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଠୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହେତୁ ବିଶ୍ୱ ଇଭେଣ୍ଟରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ବୁମ୍ରା ଏସିଆ କପ୍ 2022 କୁ ହରାଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ | ସେ ପ୍ରୋଟିସ୍ ସହିତ ପ୍ରଥମ T20I ପୂର୍ବରୁ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ରେ ଖେଳିଥିଲେ |

ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ସ୍କାନ ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀକୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରୀ ଦଳର ଇନପୁଟ ପରେ, ବିସିସିଆଇ ସ୍ପିଡଷ୍ଟରକୁ ବିଶ୍ୱକପଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ 6 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ଶାମି COVID-19 ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଖେଳିନଥିଲେ |

“ଶାମି ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି, ଏବଂ ଆମେ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ ବିଷୟରେ ରିପୋର୍ଟ ପାଇବୁ। ତା’ପରେ ଆମେ ତାଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଉପରେ ଏକ କଲ କରିବୁ | ସେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ COVID-19 ହେତୁ ଖେଳ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.