ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ ଙ୍କ ,ବଡ ବୟାନ କକହିଲେ ମୁଁ ଜିତେଇବି T20ବିଶ୍ୱକପ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ରବିବାର ଦିନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ 16 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଡେଭିଡ ମିଲରଙ୍କ ଦୁତୀୟ ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଶତାବ୍ଦୀ ବୃଥା ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ରେ ଭାରତର 237-3 ର ଜବାବରେ ମିଲର୍ ଅପରାଜିତ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 82 ଟି ବଲରୁ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ (69 ଟି ଆଉଟ୍) କରି 174 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 2.3 ରେ 9-5 କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା। ଓଭର ଏବଂ ଭାରତର ନୂଆ ବଲ୍ ଯୋଡି ସିଂ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର (2-24) ପ୍ରୋଟେସର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ଛିଣ୍ଡାଇ ଦେଇଥିବାରୁ କେବେ ବି ସୁସ୍ଥ ହୋଇନଥିଲେ। ଚାରି ବଲ ଡକ୍ ପାଇଁ ଚହର ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଟ୍ରଷ୍ଟାନ୍ ଷ୍ଟୁବ୍ସମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ବଲକୁ ଧରିଥିଲେ।

ପରିଦର୍ଶକମାନେ 221-3 ରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଟି -20 ରେ ଭାରତର ଚତୁର୍ଥ ସର୍ବାଧିକ ମୋଟ କ’ଣ ଥିଲା ତାହାଠାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 22 ବଲରୁ 61 ଟି ଚ and କା ମାରିଥିଲେ ଏବଂ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଭାରତ ପାଇଁ 28 ରନ୍ କରି 57 ରନ୍ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା। ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା (43) ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ 96 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଯାଦବ ଏହା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବୋଲିଂ ପରେ ଯାଇଥିଲେ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଦ୍ରତା ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲା। ଟି -20 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ତୃତୀୟ ଦ୍ରୁତତମ ଥିଲା |

ବିରାଟ କୋହଲି 28 ବଲରୁ 49 ରନ୍ କରି ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଯାଦବଙ୍କ ସହ 40 ଟି ଡେଲିଭରିରେ 102 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ (2-62) ଡେମ୍ବା ପାଇଁ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା ଏବଂ No. ନମ୍ବର ରିଏଲ ରୋସୋଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପ୍ରୋଟେସର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଗତି ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ଶେଷରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଉପରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଟି -20 ବିଜୟ ଥିଲା। ସାତ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏହା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପ୍ରଥମ ପରାଜୟ ଥିଲା। “ଭାରତ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମକୁ ଚାପରେ ରଖିଥିଲା। ଏହା ଆମକୁ ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି ବୋଲି ମିଲର କହିଛନ୍ତି। ଆମକୁ ବଲ୍ 1 ରୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା (କିନ୍ତୁ) ଆମକୁ ମାତ୍ର 16 ରନ୍ କମ୍ ଥିଲା। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.