ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ଠୁ ହାରିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ ମୁଁ ଜିତାଇବି T20 ବିଶ୍ୱକପ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 5 ୱିକେଟରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 134 ଗୋଡ଼ାଇ ପ୍ରୋଟେସ୍ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ହାଇକପ୍ ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ ଏବଂ ଡେଭିଡ ମିଲର ନିଜ ଦଳକୁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷକୁ ନେବାକୁ ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି। 4 ଓଭରରେ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିବାକୁ ସେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଥିଲେ। ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ 133/9 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 40 ବଲରୁ 68 ରନ୍ କରିଥିଲେ।

ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ନାମରେ ନାମିତ ଲୁଙ୍ଗି ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଉପରେ ମତ ଦେବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ନାମ ନେଇଥିଲେ। “ବୋଲର ଭାବରେ ଏହା ସହଜ ନଥିଲା। ଏହା ମୋର ସବୁଠୁ ବଡ ବିଜୟ | ଆମେ ଦେଖିଲୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏଠାରେ କଣ କରିଛି, ଏବଂ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କଲା | 10 ଓଭର ପରେ | ମାର୍କ୍ରାମ ଖେଳକୁ ଆଗକୁ ଉଥିଲି ଏବଂ ମିଲର୍ ତାଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କଲେ। ”ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରଠାରୁ ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୁଇଟି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ନକ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି |

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 200 ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ତାଙ୍କର 51 ପରେ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସବୁଠାରୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଭାରତକୁ ଜାମିନ ଦେଇଥିଲେ। ଉପ-ମାଳଦ୍ୱୀପ ଦଳ 100 ରୁ କମ୍ ବୋଲିଂ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବାରୁ ସେମାନେ 5 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏପରିକି ବୋର୍ଡରେ 50 କିନ୍ତୁ Sky  ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି 170 ରନ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ତାଙ୍କ ରନ୍ ମାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର 68 ଟି 40 ଟି ବଲ୍ରୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା, ଯାହା ଦୁନିଆର ଦ୍ରୁତତମ ଟ୍ରାକରେ 6 ଟି ଚ s କା ଓ 3 ଛକା ସହିତ ରହିଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପେସର୍ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରୋକ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଦଳକୁ 20 ଓଭରରେ 133/9 ନେଇଥିଲେ।ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅନେକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଏକ ଭାଇରାଲ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ନିଜ ବାଲକୋନୀରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। “ଉକ୍ତ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଏବଂ ପ୍ରକାଶନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବା ସତ୍ତ୍ ସେମାନେ ଆମର ଗୋପନୀୟତା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ପିଲାମାନେ! ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କର ବୋଲି ଅନୁଷ୍କା ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ କାହାଣୀରେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.