ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟର ବଡ ଅପଡେଟ. ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ କାହିଁକି ବାଦ ପଡିଲା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍

ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2022 ରୁ ଏକ ଅପମାନଜନକ ପ୍ରସ୍ଥାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି | 2012 ଏବଂ 2016 ରେ ଟାଇଟଲ୍ ହାସଲ କରିଥିବା ଦଳ – ଦୁଇଥର ଲୋଭନୀୟ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ଏକମାତ୍ର ଦଳ ହୋଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଏକ ଡୁ-ଡେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡକୁ ସାମ୍ନା କରି ୱିଣ୍ଡର୍ସ ହୋବାର୍ଟର ବେଲେରୀଭ ଓଭାଲରେ 9 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଏବଂ ଖେଳରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବା ପରେ କାରିବିଆନ୍ ଦଳ 5 ପାଇଁ ମାତ୍ର 146 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ 17.3 ଓଭରରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ସୁପର -12 ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯାଇ ୱିଣ୍ଡିଜ୍ ଯାତ୍ରାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲା। ଟୁଇଟରରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବାରୁ ସେମାନେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି|

ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଅଭାବରୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର 24 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଜନସନ ଚାର୍ଲ୍ସ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡର ଗାରେଥ ଡେଲାନି ତାଙ୍କ ଚାରି ଓଭରରେ 16 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ| ଖେଳ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ କିଙ୍ଗଙ୍କ 62 ର ଆଉଟ୍ ନଂ 48 ରନ୍ କରି ୱିଣ୍ଡିଜ୍ 147 ରନ୍ ପଛରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ 17.3 ଓଭରରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​| ପଲ୍ ଷ୍ଟର୍କଲିଂର 66 ବାହାରେ ଏବଂ ଲିରକାନ୍ ଟକ୍କରଙ୍କ ଉଷ୍ମତା, 420 ବିଶ୍ୱକ କପ୍ 2022: ପଶ୍ଚିମ ଇଣ୍ଡିସ୍ କ୍ୟାସମ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର ଶାନ୍ତ ରହିପାରିବ ନାହିଁ |

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନୂତନ ୱିକେଟ୍ କିପର ହେବେ

ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଆହତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନୂତନ ୱିକେଟ୍ କିପର ହେବେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଆହତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନୂତନ ୱିକେଟ୍ କିପର ହେବେ। ପୂର୍ବରୁ ଗଲ୍ଫ ଖେଳିବା ସମୟରେ ଆଘାତ ପାଇବା ପରେ ଜୋଶ ଇଂଲିଶଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଜଣେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବାଛିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ନେଟ୍ ଅଧିବେଶନରେ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ରଖିବାରେ ଫିଞ୍ଚ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ। ଯଦି ୱେଡ ଆହତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର ହେବେ। ଏହା କଠିନ ହେବ, ଯେହେତୁ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏହା କରିନାହାଁନ୍ତି | ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ମଧ୍ୟ ଏହି କାମ କରିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ତାହା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ମୁଁ ଡେଭିଡଙ୍କ ସହ ଯିବି ବୋଲି ଫିଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି। ଫିଞ୍ଚ ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଖେଳରେ ଗ୍ରୀନ୍ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ। ଦଳକୁ ସନ୍ତୁଳନ ଦେବା ପାଇଁ ଗ୍ରୀନ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.