ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲାଗିଲା ବଡ ଝଟକା କାହିଁକି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ମନା କରିଛନ୍ତି

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ଯିବେ କି ନାହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ମେନ-ଇନ୍-ବ୍ଲୁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କିଛି ଖବର ଥିବାବେଳେ ଏସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦର ସଭାପତି ତଥା ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ଯିବ ନାହିଁ। ଏହା ବଦଳରେ ଜୟ ଶାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନତିକ ତିକ୍ତତା କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସମ୍ପର୍କ ତିକ୍ତ ହେବା କାରଣରୁ ଏହା ଆସିଛି |

“ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଆମର ଏସିଆ କପ୍ 2023 ହେବ | ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଆମ ଦଳର ଅନୁମତି ଉପରେ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ତେଣୁ ଆମେ ଏଥିରେ କୌଣସି  ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବୁ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ 2023 ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ 2005-06 ମସିହାରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। 2012-13 ପରଠାରୁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କ୍ରିକେଟ୍ ସିରିଜ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏବଂ ଅନେକ ODI ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଉଭୟ ଦଳ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜରେ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱ ଇଭେଣ୍ଟ କିମ୍ବା ଏସିଆ କପରେ ଭେଟିଛନ୍ତି।ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ସବୁବେଳେ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘରକୁ ଯାଏ | ଏହି ରବିବାର (ଅକ୍ଟୋବର 23) ଦୁଇ ଦଳର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଟିକେଟ୍ ରିଲିଜ୍ ହେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଗଲା | ଦୁବାଇ ଡୁରେ ଭାରତ ଦୁଇଥର ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିଥିଲା

Leave a Reply

Your email address will not be published.