BCCI ଦେଲା ବଡ଼ ଅପଡ଼େଟ ରୋହିତଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି . ତାଙ୍କ ବଦଳରେ କାହାକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍ସ

ଅକ୍ଟୋବର 13 ଗୁରୁବାର ଦିନ ପର୍ଥର WACA ରେ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି | ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବରୁ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ବ୍ଲୁ ର ପ୍ରଥମ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଖେଳ ମଧ୍ୟ ସୋମବାର, ଅକ୍ଟୋବର 10 ରେ ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ହୋଇଥିଲା | ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରୁଛି। କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଟିମ୍ ସିଟ୍ ଅଂଶୀଦାର କରୁଥିବାବେଳେ ବିସିସିଆଇ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ କରିଛି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି। ରାହୁଲ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନିଯୁକ୍ତ ଉପ-ଅଧିନାୟକ |

ରୋହିତଙ୍କ ଆଗରେ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଖେଳ ପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ବାଛିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନେକ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛି। କେହି କେହି ଥଟ୍ଟା କରିଥିଲେ ଯେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ କେବଳ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି |

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ 13 ରନ୍ରେ ଜିତିଛି

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପର୍ଥର WACA ରେ ପ୍ରଥମ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ 13 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି | ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁ ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ 20 ଓଭରରେ ଛଅଟି ପାଇଁ 158 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଇନ୍-ଫର୍ମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 35 ବଲରୁ 52 ରନ୍ କରି ତିନି ଚୌକା  ଓ 6 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଅଗ୍ନିରେ 27 ରନ୍ କରିଥିବାବେଳେ ଦୀପକ ହୁଡା 22 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଫିନିଶର ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ 19 ରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ, ସାମ ଫ୍ୟାନିଙ୍ଗଙ୍କ 58 ସତ୍ତ୍ୱେ ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ 145 ପାଇଁ 145 ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ନାମର ନାମ ରଖିନାହିଁ। ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (MCG) ପାକିସ୍ତାନକୁ ନେଇ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ସେମାନଙ୍କର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.