କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି Azhar Mahmood ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ ଯଦି ସାହୀନି ଆଫ୍ରିଦି ଭଲ ହୋଇପାରୁଛନ୍ତି ତାହାଲେ ବୁମୁରା କଣ ପାଇଁ ନୁହେଁ . ପଢ଼ନ୍ତ ଖେଳ ଖବର

ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଜର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ। ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ଏହା ବଦଳିଥିଲା ​​ଯେହେତୁ ପାକିସ୍ତାନ ୟୁଏଇରେ 10 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଭାରତ ଉପରେ ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା ​​କାରଣ ଆହତ କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗତ ବର୍ଷ ଦୁବାଇରେ ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଭାରତକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିବା ଶାହିନ ଆଫ୍ରିକା ରୂପରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ହେତୁ ଏସିଆ କପ୍ ହରାଇଥିବା ଶାହିନ୍ଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳରେ ଯୋଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି। ଖେଳ ଉପରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅଜହର ମହମୁଦ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଥରେ ବିଜୟୀ ହେବ। ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲିଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ଆବଶ୍ୟକ। ବୁମରା ବିନା ଭାରତ ଏକ ବଡ କ୍ଷତି ସହିଛି। ଏବଂ ଅପର ସେ ଅଗର ଶାହିନ୍ ଫିଟ୍ ହୋ ଜଟା ହ ଅରୁ ଖେଲଟା ​​ହ i (ଯଦି ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି ପୁନର୍ବାର ଫିଟନେସ୍ ଏବଂ ନାଟକ କରନ୍ତି) ତେବେ ଆମର ଗତି ଆକ୍ରମଣ ଆହୁରି ଦୃଡ ହେବ ବୋଲି କ୍ରିକେଟ୍ ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି।

“ତେବେ ଏଥର ଦୁବାଇରେ ୱିକେଟ୍ ଅଲଗା ଥିଲା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବଲ୍ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ ଉପରେ ଆସିବ | ଏହା ଏକ ଭଲ ଖେଳ ହେବ ଏବଂ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଖେଳଗୁଡିକରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ କେତେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି, ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର ବିଜୟୀ ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଶାହିନ୍ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ‘110 ପ୍ରତିଶତ ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ’ ହେବେ। ଏହା ସହିତ ମହମୁଦ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଫେରି ଆସିବେ, ସେ ମଧ୍ୟ ପୁରା ଲୀଳା ଏବଂ ତୀବ୍ରତା ସହିତ ଫେରିଯିବେ। ପେସର ମଧ୍ୟ ଆଘାତରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯଦି ସେ ତାଙ୍କର ପୁନର୍ବାସ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ। ଆଶାକରେ, ଶାହିନ୍ ପୂର୍ବ ଭଳି ଭଲ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ମୋ ସମେତ ସମସ୍ତ ପାକିସ୍ତାନୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.