ପୁଣି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଆଘାତ ପାଇଁ T -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି. କିଏ ନେବେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ଥାନ

‘ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟାକ’ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଦୀପକ ଚହରଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଉଡ଼ାଣ କରିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ଗୋଡକୁ ମୋଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ | ଅକ୍ଟୋବର 16 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା |ଜିମ୍ବାୱେରେ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିବା ପରେ ଚହର ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନ୍ଧା ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଠାକୁରଙ୍କ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଅକ୍ଟୋବର 13 ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ତିନି ପେସର୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ପର୍ଥରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଉଥିବା ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ତାଙ୍କୁ ଏନସିଏ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଫିଟନେସ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଅଧିକନ୍ତୁ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ODI ସିରିଜରେ ସିରାଜ ନିଜର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାରେ ଭାରତରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |

ଶାମି ଫିଟନେସ୍ ଟେଷ୍ଟ ସଫା କରିଛନ୍ତି, ଆୟର୍, ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ସିରାଜଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବାକୁ ବିବାଦରେ ଥିବା ମହମ୍ମଦ ଶାମି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ରବି ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ପୂର୍ବରୁ ବୁମରା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳଙ୍କ ସହ ବହୁ ବିଚାର ପରେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ବୁମରାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ କାରଣ ସେ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି | ଦୁଇଥର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇଥିବା ଶାମି ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିବାକୁ ଆଗଧାଡିର ଅଟନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.