ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପରେ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ

ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ଇଚ୍ଛାଧୀନ ତାଲିମ ଅଧିବେଶନ କରିଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ରୋହିତଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଥିଲା, ଯିଏକି ବିଶ୍ୱସ୍ତରର ଶେଷ ସଂସ୍କରଣରେ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରିଥିଲେ | ରୋହିତ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବାମହାତୀ ଥ୍ରୋ-ଡାଉନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭୂସମାନ୍ତର ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ |

ଜାଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା। ତଳକୁ ଓହ୍ଲାନ୍ତୁ – ବାମ ଏବଂ ଡାହାଣ ବାହୁ ପେସର୍ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଫ୍ରିଦି 2021 ମସିହାରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ପାଇଁ ନିଜକୁ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ ତାହା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ଯେ ରୋହିତ ଏକ ୟର୍କର ଲମ୍ବରେ ଇନ୍-ସ୍ୱିଙ୍ଗ୍ ବିରୋଧରେ ସଂଘର୍ଷ କରନ୍ତି |

ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ମେଗା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ 50+ ସ୍କୋର ଦରକାର |

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।33 ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଇସିସିର ସୀମିତ ଓଭର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ପଚାଶ ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ସହ ଏକ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବା ଠାରୁ ମାତ୍ର ପଚାଶ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଇସିସିର ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସଚିନ ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କର 23 ପଚାଶ-ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ବିରାଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଆଉ ଏକ ହିଟ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ସଚିନଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବେ। ସଚିନ୍ 61 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମୋଟ 23 50+ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି |

ଆଇସିସି ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ତେନ୍ଦୁଲକର ସାତ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ 16 ପଚାଶ ବର୍ଷ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିରାଟ 2 ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ 21 ଟି ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱ ଇତିହାସରେ ବିରାଟ 21 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 10 ଟି ପଚାଶ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସେ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ 26 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଦୁଇ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଛଅଟି ପଚାଶ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିରେ କୋହଲିଙ୍କ ନାମରେ ପାଞ୍ଚ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି। ସଚିନ୍ 45 ଟି ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି 6 ଟନ୍ ଏବଂ 15 ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିରେ ସେ 16 ଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦେଢ଼  ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.