ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସିଡନୀରେ ପହଂଚିଛି

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଖେଳର ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଛି | ବିରାଟ କୋହଲି ମ୍ୟାଚର ହିରୋ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ 10 ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟ ପାଇଁ ଭାରତ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଚାକିରି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ, ସେମିଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ମଧ୍ୟ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ। ୟୁଏଇ ଏବଂ ନାମିବିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରି ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏହି ଖେଳକୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଆର୍-ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ଅଧିକ ରହିବ ଏବଂ ଏହି ଖେଳରେ ସେମାନଙ୍କର NRR ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ପଛକୁ ଖସିଯିବେ।

ଏହି ସମୟରେ, ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଉତ୍ସବରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରାତି ପରେ ସିଡନୀରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଇଣ୍ଡିଆ ଲେଗ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଧନଶ୍ରୀ ଭର୍ମାଙ୍କ ସହ ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର କାହାଣୀ ସେୟାର କରିଥିବାବେଳେ ବାମହାତୀ ପେସର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଫଟୋ ସେୟାର ସେୟାରରେ ନିଜର ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ଜିତିବା ପରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଇନିଂସର 19 ଓଭରରେ ହରିସ ରାଉଫଙ୍କ କ୍ରମାଗତ 6 ଟି ଛକା ମାରିଥିବାରୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ରବିବାର ଦିନ ଆଇକନିକ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର 12 ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଚାରି ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ।

“ହଁ, ଆଜିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଯେ ଆମେ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହାକୁ ଏକାଠି କରିଥିଲୁ। ଏହା ବିଶେଷ ହୋଇନଥାନ୍ତା ଯଦି ଆମେ କେବଳ ଚାଲିଥାନ୍ତେ, କେବଳ ଅସାଧାରଣ ଗୁଳି ମାରିବା ଦ୍ୱାରା କ୍ରୁଜ୍ ହୋଇଥା’ନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ୱେବସାଇଟରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ କୋହଲିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଚମତ୍କାର ଥିଲେ। ଶେଷ ଦୁଇଟି ଓଭରରୁ 31 ଟି ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ଏବଂ କୋହଲି ଶେଷ 6 ଟି ବଲରୁ ସମୀକରଣ 16 କରିବାକୁ ପେନାଲ୍ଟିଭାର ଅନ୍ତିମ ଦୁଇଟି ବିତରଣରେ ରାଉଫଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ବୃହତ୍ ଛକା ମାରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.