ଆସିଲା ନୂଆ ରିପୋର୍ଟ ଭାରତର ପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟର ତାଲିକାରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଏବେ ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କୁ ଟକର ଦେବେ

ଭାରତର ପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତର ମୋଷ୍ଟ ଲଭ୍ କ୍ରିକେଟର ଭାବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି, ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ ଭାରତ # 1 ପ୍ରିୟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଖେଳାଳି ଦଳକୁ ନେଇ ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବହୁତ ଅଧିକ, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଭଳି ସୁପରଷ୍ଟାରମାନେ 2007 ମସିହାରୁ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚ ଟ୍ରେଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରି ଗତ 12 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ସବୁ ଜିନିଷର କୀୱାର୍ଡ 750% ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଦଳ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନଲାଇନରେ ବଢୁଥିବା  ଆଲୋଚନା ସହିତ, କିଛି ଖେଳାଳି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରେମ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି କି? ଏବଂ ଯଦି ଅଛି, କିଏ? ଗତ 12 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ଟ୍ୱିଟର ପୋଷ୍ଟକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନଲାଇନରେ କିଏ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି।

 ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ସମଗ୍ର ଭାରତ ଦଳକୁ ଦେଖିଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟର ଭାବରେ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 33 ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ଟ୍ୱିଟ୍ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରି ସେ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ବସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକର 64.50% ସକରାତ୍ମକ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି | ବିରାଟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ୍ ଘୃଣା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, କେବଳ 4.66% ଟ୍ୱିଟ୍ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ (ଅବଶିଷ୍ଟଗୁଡିକ ନିରପେକ୍ଷ) | ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ଯଥାକ୍ରମେ ଦୀପକ ହୁଡା (51.90%) ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା (48.60%) |

ଯେହେତୁ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକର ଶତକଡ଼ା 100% ସମାନ ନୁହେଁ, ଅବଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ରଟି ନିରପେକ୍ଷ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକୁ ନେଇ ଗଠିତ – ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ କୌଣସି ସକାରାତ୍ମକତା କିମ୍ବା ନକାରାତ୍ମକତା ନାହିଁ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଦୁଇଟି ସ୍ୱାର୍ଡ ତୁଳନା କରିବାବେଳେ ଏହା ସହଜ ଯେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅନଲାଇନରେ ଅଧିକ ପ୍ରେମ ପାଆନ୍ତି | ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମୋଷ୍ଟ ଲଭ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ମୋଏନ୍ ଅଲି କେବଳ 38.90% ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ସହିତ ଭାରତ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ 13 ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ!

Leave a Reply

Your email address will not be published.