T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଭାରତକୁ ଏହି 5 ଖେଳାଳି ଭିତରୁ ଜଣେ ହେଲେ ବି ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବ. ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଥିଲା। ମେଗା ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡରରୁ ଦୁଇ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା, ଲିଡ୍ ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ବୁମରା ପିଠିରେ ଆଘାତ ପାଇଥିବାବେଳେ ୟୁଏଇରେ ଏସିଆ କପ୍ ସମୟରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଆଣ୍ଠୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଜାଡେଜା ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଗତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ବୁମରା ଏବଂ ଜାଡେଜା ଭାରତର ମିଳିତ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଶେଷଟି ଏପରିକି କିଛି ସହଜ ରନ୍ ସହିତ ଚିପ୍ ହୋଇଗଲା | ଏହିପରି, ଉଭୟ ଦୁଖରେ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ | ତଥାପି, ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁରେ ଏପରି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି | ଆମେ ଏହିପରି ପାଞ୍ଚଟି ନାମ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ କରୁ |

1. ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ: ନିସନ୍ଦେହ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଭାରତର X ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ହେବାକୁ ପଡିବ | ସେ ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଟି -20 ଦଳ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ସ୍ତରର ହେବ। SKY ପୁସ୍ତକର ସମସ୍ତ ସଟ ଅଛି, ବୋଧହୁଏ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ | ସେ ଟି। ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଭୟଙ୍କର ଫର୍ମ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡରକୁ ଯିବେ | କିନ୍ତୁ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ସେ ଯାହା କରନ୍ତି ତାହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

2 ବିରାଟ କୋହଲି: କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଏହା କହି ନ ଥାଉ | କିନ୍ତୁ ଖେଳରୁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ବିରତି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି | ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଯାହା କରିଥିଲେ ତାହା ତୁଳନାରେ ସେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି | ଏସିଆ କପରେ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ସେ ନିଜ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଆୟୁଷଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ପ୍ରୋଟେସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଭିଣ୍ଟେଜ୍ ବିରାଟଙ୍କ ଛାଇ ଥିଲା। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭଲ କିଛି ମାଗି ପାରିବ ନାହିଁ।

3. ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା: ଜାଡେଜା ନ ଥିବାରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଖେଳକୁ ଉଠାଇବାକୁ ପଡିବ, ବିଶେଷକରି ହାତରେ ବଲ ଧରି | ଗୁଜୁରାଟ କ୍ରିକେଟର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିବା ପରଠାରୁ ୱାଲୋ ସହିତ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବହୁତ ପରିପକ୍ୱ ଥିଲେ ଏବଂ ସଠିକ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟ୍ରୋକ ଖେଳିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ସେହି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ୱାଲୋ ସହିତ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତଥାପି, ସେ ହାତରେ ଥିବା ବଲ୍ ସହିତ ଯାହା କରନ୍ତି ତାହା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅଭିଯାନକୁ ଭାଙ୍ଗିପାରେ କିମ୍ବା ଭାଙ୍ଗିପାରେ | ଯଦି ସେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭାରତର ବୋଲିଂ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଯଦି ସେ ତାହା କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ |

4. ଆକ୍ସର ପଟେଲ: ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରାୟ ମଣିଷ ହୋଇଆସୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠତ he, ତାଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥାପିତ ସୀମିତ ସୁଯୋଗରେ ସେ ଏକ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆକ୍ସର ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ ଥିଲେ। ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ, ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଡ ମଞ୍ଚରେ ଷ୍ଟାର୍ ଟର୍ନ୍ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି | ବଲ୍ ସହିତ ଆକ୍ସରର ସୀମା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଏହାର ଚାରିପାଖରେ କିପରି କାମ କରିବେ ଜାଣନ୍ତି | ସଠିକତା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଉନ୍ନତି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କି କେମୋସ୍ ଯୋଗଦାନ କରିପାରିବେ |

5. ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଡି.କେ ଭାରତର ଘୋଡା ହୋଇପାରେ। 37 ବର୍ଷୀୟା ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ସିଜନରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଫିନିଶର୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ସେ ଫେରିବା ଦିନଠାରୁ ପାଇଥିବା ଅଳ୍ପ ସୁଯୋଗରେ ସେ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | କାର୍ତ୍ତିକ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରେ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଏକ ଗୁରୁ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ଡି.କେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବାକୁ ଏବଂ କିଛି ବିଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ କେହି କେହି ତାଙ୍କର ଅଭିଳାଷକୁ ସୁଦୂରପ୍ରସାରୀ ମନେ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅଧା ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.