3 ଖେଳାଳି ଯିଏ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ

ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ଏସି ଇଣ୍ଡିଆନ ସିମର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଆଘାତ ମେଡିକାଲରେ ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ ଫ୍ରାକଚର ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ବୁମ୍ରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବାକି ଦୁଇଟି ଟି -20 ର ଅଂଶ ହେବ ନାହିଁ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ T 20 ଆଗରେ, ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ, ସେ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ମଧ୍ୟ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ |ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ଖେଳ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜରେ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ନାମିତ କରିଛି। ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ବୁମରାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଦୀପକ ଚହର ଅତି ନିକଟତର | ବୁମରାଙ୍କ ଆଘାତ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ଏବଂ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଏହି ପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ପଛରେ କୌଣସି କ୍ରିକେଟ୍ ନ ଥାଇ ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ତିନିଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଖୁ, ଯେଉଁମାନେ ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ବୁମରାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ।

3 ଖେଳାଳି ଯିଏ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ |

1. ଦୀପକ ଚହର

ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ ଟି -20 ଦଳରେ ବୁମରାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବାକୁ ଥିବା ଚହର, ଭାରତୀୟ ଭାରତୀୟ ନାବିକ ଆହତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଥିଲେ। ସେ ଜିମ୍ବାୱେ ODI ସିରିଜରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏସିଆ କପ୍ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ଖେଳ ଖେଳି ନଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବଲ ସୁଇଙ୍ଗ କରିବାର କ୍ଷମତା ସହିତ ଚହର ଭାରତର ମୂଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତା।

2. ମହମ୍ମଦ ଶାମି

ଶାମି ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ କୌଣସି T20I ଖେଳ ଖେଳି ନଥିଲେ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟି -20 ଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିମ୍ବାୱେ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଶାମି ଖରାପ ପରିଚାଳନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତର ଏସିଆ କପ୍ ଦଳରୁ ତାଙ୍କୁ ବାଦ ଦେଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ସେ କୋଭିଡ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହୁଏତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଅନ୍ତିମ ଦୁଇଟି ଟି -20 ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ବୁମରାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ହେତୁ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ | ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ବୁମଥାଙ୍କ ସହ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ସେ ଦଳ ବାହାରେ ରହିଛନ୍ତି।

3. ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ

ବଲ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିବାର କ୍ଷମତା ସହିତ ସିରାଜ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ ଯିଏ କି ନିକଟ ଅତୀତରେ ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ, ବୁମରାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି, ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର  କୁମାର ଅର୍ଥାତ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସିରାଜଙ୍କୁ ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା। ସେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଯଦି କୌଣସି ନିୟମିତ ବୋଲର ଆହତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ କରିପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.