5 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 256 ରନ୍ ଫର୍ମକୁ ଫେରିଲେ ବିରାଟ .ଏହି ମେଗା ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବାରେ ଇତିହାସରେ କୋହଲି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

ବିରାଟ କୋହଲି ଟି-୨୦ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ସୁଯୋଗରେ 35 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ, ସେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସମାନ ସ୍ଥାନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ 60 ଟି ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ |ସେ 44 ଟି ବଲ ନେଇ ନିଜ ଇନିଂସରେ 4 ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ। 33 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ଗତ ପାଞ୍ଚଟି ମୁକାବିଲାରେ 256 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।ଉପ-ମହାଦେଶର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ସହିତ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ କୋହଲି 49, 55 *, 57, 35, ଏବଂ 60 ସ୍କୋରରେ ପଂଜିକୃତ  କରିଛନ୍ତି |

ଏହି ସମୟରେ ଭାରତ ଆବଣ୍ଟିତ 20 ଓଭରରେ 181/7 ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ପାୱାରପ୍ଲେ ଓଭରରେ କେଏଲ ରାହୁଲ (20 ବଲରୁ 28) ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା (16 ବଲରୁ 28) ଭାରତକୁ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 3 ୱିକେଟରେ 33 ଓଭରରେ 33 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ମେଗା ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବାରେ ଟିରାଟ ଇତିହାସରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

ଟି-୨୦ ଇତିହାସରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। ସେ ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ 3400 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। 33 ବର୍ଷୀୟା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 67.6 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଏକ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ତାଲିକାରେ କୋହଲି ତିନିଥର ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ଏକ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ T20I ହାରାହାରି (ମିନିଟ୍ 400 ରନ୍)

67.6 – ବିରାଟ କୋହଲି ବନାମ PAK *

59.8 – ବିରାଟ କୋହଲି ବନାମ AUS |

59.4 – ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ବନାମ ENG |

58.4 – ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ବନାମ SL |

57.0 – ବିରାଟ କୋହଲି ବନାମ ଡବ୍ଲୁ

ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ବିପକ୍ଷ ସଦ୍ୟତମ ଖେଳରେ କୋହଲି 4 ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହାୟତାରେ 44 ବଲରୁ 60 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆବଣ୍ଟିତ 20 ଓଭରରେ ତାଙ୍କ ନକ୍ ଦଳକୁ 181/7 ରେ ନେଇଥିଲା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.