ଶେଷ ହେଲା 15 ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍

ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ 15 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଦୁଇ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରେଡ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛି | 2007 ମସିହାରୁ ଦୁଇ ଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଟେଲିଗ୍ରାଫର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ECB ର ଡେପୁଟି ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମାର୍ଟିନ ଡାର୍ଲୋ PCB ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ରାମିଜ ରାଜାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ଇସିବି ଅଫର ସତ୍ୱେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପ-ମହାଦେଶ ଦେଶକୁ ଫେରି ଆସିଥିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ନେଚୁରାଲ୍ ଭେନ୍ୟୁରେ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହେଁ। ସମାନ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ପିସିବି ପରସ୍ପର ସହ ଭଲ ବନ୍ଧନ ବାଣ୍ଟୁଥିବାବେଳେ ଏହା ଦୁଇ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁଗମ ରାଜନତିକ ସମ୍ପର୍କ ଆବଶ୍ୟକ କରେ। 2008 ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଏସିଆ କପରେ ପରସ୍ପର ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି

ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ମ୍ୟାଚରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ମ୍ୟାଚରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଆଣ୍ଠୁ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ଦରକାର, ଏବଂ PCB ଏହାର ପ୍ରିମିୟର୍ ପେସର୍ ସହିତ କ risk ଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ | ସେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଇଭେଣ୍ଟ୍ର ମେଗା ସଂଘର୍ଷରୁ ବାହାରିବେ। ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହା ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିବ। ସେ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ର ଅଂଶ ନଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ବୋଲରମାନେ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱ ମଞ୍ଚରେ ହରାଇବେ | ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାତ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳୁଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.