ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ଦିନରେ ଥରେ ମାତ୍ର ଆସିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ପାଟିରୁ ବାହାରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟକ ଇଛା ପୁରା ହୁଏ . ଜଣାନ୍ତୁ ସେହି ସମୟ କେମିତି ଜାଣିବେ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରନ୍ତି ଏବଂ କାହିଁକି ନୁହେଁ | ଅନେକ ଥର ଭଗବାନ ତାଙ୍କର ଦର୍ଶନ କିଛି ରୂପରେ କିମ୍ବା ଚମତ୍କାରରେ ଦିଅନ୍ତି | ପିଲାଦିନରୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଏହି କଥା ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଦିନକୁ ଥରେ ସରସ୍ୱତୀ ଜି ଜିଭରେ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଯାହା କହିଥାଉ ତାହା ସତ୍ୟ ହୋଇଯାଏ, ସେଥିପାଇଁ ଆମ ଜିଭକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ସେହି ମୁହୂର୍ତ୍ତ କ’ଣ ଯେତେବେଳେ କିଛି ଜିନିଷ ସତ୍ୟ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ଆମର କୌଣସି  ପ୍ରାର୍ଥନା ଯାହା ଆମେ ମାଗିଥାଉ, ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଆମେ କେବଳ ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆଜି ଭୋପାଳ ସହରର ପଣ୍ଡିତ ଜଗଦୀଶ ଶର୍ମା ଆପଣଙ୍କୁ କହିବେ ଯେ ଆପଣ କିପରି ଜାଣିପାରିବେ ସେହି ଦିନର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ଅନୁରୋଧ ପ୍ରାର୍ଥନା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ |

ବେଳେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ଉପଚାର ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ସହଜରେ ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଏହି 5 ଟି ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବେ | ଏଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରତିକାର, 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରେ |

1.ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ପ୍ରତିକାର

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ସହିତ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ, ଏହା ତଳେ ଏକ ମାଟି ଦୀପରେ ଘିର ଏକ ପ୍ରଦୀପ ମଧ୍ୟ ଜଳାଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ଦୀପ ଜାଳିବା, ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କର | ଏହା ତୁମର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ଯେଉଁ ବିଶେଷ ପ୍ରାର୍ଥନା ସହିତ ଦୀପ ଜାଳିଛନ୍ତି, ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପୂରଣ ହେବ |

2.ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ

ଯେକୌଣସି ସୋମବାରରେ ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ଗୌରୀ -ଶଙ୍କର ରୁଦ୍ରକ୍ଷଙ୍କୁ ଅଫର୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ପ୍ରତିଦିନ କିମ୍ବା ପ୍ରତି ସୋମବାର ଦିନ ବେଲପାଟାରେ ଧଳା ଚପଲ ଟିକା ପ୍ରୟୋଗ କରି ପ୍ରଭୁ ଶିବଙ୍କ ମନରେ ଧ୍ୟାନ କରୁଥିବାବେଳେ ଇଚ୍ଛା କୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ | ତୁମର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ |

3.ବରଗଛ ପତ୍ର

ଏକ ବାଉଁଶ ପତ୍ରରେ ଏକ ଇଚ୍ଛା ଲେଖି ଏହାକୁ ଯେକୌଣସି ନଦୀ କିମ୍ବା ପ୍ରବାହିତ ପାଣିରେ ଢ଼ାଳିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇଚ୍ଛା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହା କରିବାବେଳେ, କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ବାଧା ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ଏହାକୁ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

Leave a Reply

Your email address will not be published.