ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022: ICC ଘୋଷଣା କଲା ବିଶ୍ୱକପ ପୁରସ୍କାର ରାଶି . ବିଜେତାକୁ ମିଳିବ 1.6 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାରର ପୁରସ୍କାର

ଆଇସିସି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଟାଇଟଲ ବିଜେତାମାନେ 1.6 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର ନେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ଟାଇଟଲ ବିଜେତାମାନେ 1.6 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାରକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ଏକ ସରକାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ କ୍ରିକେଟ୍ ସଂସ୍ଥା କହିଛି: ନଭେମ୍ବର 13 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ବିଜେତା ଦଳ 1.6 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବ ଏବଂ ରନର୍ସ ଅପ୍ ଅର୍ଦ୍ଧେକ ରାଶି ନିଶ୍ଚିତ ହେବ | । “

ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ଧରି ଚାଲିଥିବା 16 ଟିମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷରେ, ହାରିଥିବା ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ 5.6 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାରର ମୋଟ ପୁରସ୍କାର ପୁଲରୁ 400,000 ଡଲାର ପାଇବେ | ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବାହାରୁଥିବା ଆଠଟି ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ 70,000 ଡଲାର ପାଇବେ | ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ରେ, ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଥିବା 30 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ 40,000 ଡଲାର ହେବ | ଏକ ସୁପର ରିଲିଜ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଠଟି ଦଳ ସିଧାସଳଖ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ବାଂଲାଦେଶ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଭାରତ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟ ଆଠଟି ଦଳ – ନାମିବିଆ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ ୟୁଏଇ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ଗ୍ରୁପ୍ ବିରେ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ – ଚାରିଟି ଦଳରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ଖେଳିବେ। ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଯେକୌଣସି ବିଜୟ ପାଇଁ 40,000 ଡଲାରର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ଏବଂ 12 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ 480,000 ଡଲାର ହେବ |ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ନକ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିବା ଚାରିଟି ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ 40,000 ଡଲାର୍ ପାଇବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.