ICC T-20 WC ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ ବଡ ଅପଡେଟ

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ସହିତ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଜାତୀୟ ଦଳ ସହ ୱିକେଟ୍ କିପର-ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ଅଧିନାୟକ ଏବେ ବି ‘ଭାରତୀୟ ଦଳର ଯୋଜନା’ରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆଗାମୀ ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଚୟନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି |ପ୍ରଥମ ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ପୂର୍ବରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ସଞ୍ଜୁ ଭଲ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱକପରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ SA ବିପକ୍ଷରେ ODI ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନ। “

ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ବୁଧବାର ତିରୁବନନ୍ତପୁରମରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଆଠ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ଭାରତକୁ 20 ଓଭରରେ ଆଠଟିରେ 106 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପରେ ଖେଳକୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତ 16.4 ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ପାଇଁ 110 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, “ୱିକେଟ୍ ଚତୁର ଥିଲା। ଆପଣ ଏଭଳି ଖେଳ ଖେଳିବା ବହୁତ ଶିଖନ୍ତି। କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳ କଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଆପଣ ବୁଝିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଖେଳ ଖେଳିବା ଭଲ ଥିଲା। ଆମେ ଜାଣିଥିଲୁ ବୋଲରମାନେ ପିଚରେ ଘାସ ଦେଖିବା ପାଇଁ କିଛି ପାଇବେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ପୁରା 20 ଓଭର ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ଆଶା କରିନାହୁଁ ଶୀଘ୍ର ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ଏହା ହିଁ ମୋଡ ଥିଲା। “

“ଆମେ ଜାଣିଥିଲୁ ଏହା ସହଜ ହେବ ନାହିଁ। ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ହାରିଛି ଏବଂ କେଏଲ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହଭାଗିତା ଆମକୁ ଘରକୁ ଆଣିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅକ୍ଟୋବର 6 ରେ ଲକ୍ଷ୍ନ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ଏବଂ ସାମସନ୍ ଏକ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଶୋ’ରେ ରଖିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.