ରାତିରେ ଉଲଗ୍ନ ଶୋଇବାର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ ଅଛି .ଯୋନୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଚର୍ମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତି

ଅନେକ ଲୋକ ଆରାମଦାୟକ ରାତିରେ ଶୋଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି? ସେଥିପାଇଁ ସେ ରାତିରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଲଗ୍ନ ଶୋଇଥାଏ? ଆପଣ ଏହା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କିନ୍ତୁ ସତ୍ୟ ହେଉଛି ରାତିରେ ନଗ୍ନ ଶୋଇବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି | ବାସ୍ତବରେ, ନଗ୍ନ ଶୋଇବା ମହିଳାମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶରୀରର ଅଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଶୁକ୍ରାଣୁ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତ ହୁଏ |ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନଶଳୀରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ତେଣୁ, ଯଥାସମ୍ଭବ ରାତିରେ ପୋଷାକ ବିନା ଶୋଇବା, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ ଏବଂ ଏହାର ଉପକାର ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରାତିରେ ନଗ୍ନ ଶୋଇବାର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଉପକାର |

1.ଭଲ ଶରୀର ପ୍ରତିଛବି ପାଇଁ:

ଆମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଆମର ଭଲ ଶରୀରର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଗଠନ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରନ୍ତି | ମଡେଲ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶରୀର ଦେଖି, ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେପରି ହେବା ଅଧିକ କଷ୍ଟକର | ତଥାପି, ନଗ୍ନ ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା, ଧୀରେ ଧୀରେ ଆପଣ ନିଜ ଶରୀରର ଶାରୀରିକ ଅଭାବ ବିଷୟରେ ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଶରୀରକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଦର୍ପଣରେ ନିଜକୁ ଦେଖନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଶରୀରର ଅଳ୍ପ କିଛି ଅଂଶ ଦେଖିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ରାତିରେ ଉଲଗ୍ନ ଶୋଇବେ, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଙ୍ଗକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ପାରିବେ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ | ।

2.ଶରୀରକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖେ:

ପ୍ରାୟତ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ, ଅତ୍ୟଧିକ ଉତ୍ତାପ ଏବଂ ଆର୍ଦ୍ରତା ହେତୁ ଆମେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଶୋଇପାରୁ ନାହୁଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ନାଇଟ୍ ଗାଉନ୍ ଏବଂ ପାଇଜାମାରେ ଶୋଇବା ହେତୁ ଉତ୍ତାପ ଅଧିକ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗେ | ଯେତେବେଳେ ନଗ୍ନ ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ସହଜରେ ଶୋଇପଡନ୍ତି | ଏକ ଭଲ ନିଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ଉପାୟ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏୟାର କଣ୍ଡିସନରର ତାପମାତ୍ରାକୁ ବାରମ୍ବାର ହ୍ରାସ କରିବାର ଅସୁବିଧାକୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚାଇବ |

3.ଚର୍ମ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରେ:

ଦିନସାରା ପୋଷାକରେ ବାହାରେ କାମ କରିବା ଗରମ ଏବଂ ଆର୍ଦ୍ରତା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମକୁ ଟିକେ ଦୁର୍ବଳ କରିପାରେ | ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଚର୍ମ ନିଜେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଏ | ଯାହାକୁ ଆମେ ପ୍ରାୟତ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ନିଦ ବୋଲି କହିଥାଉ | ତେଣୁ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବିନା ପୋଷାକରେ ଶୋଇଥା’ନ୍ତି, କୌଣସି କପଡା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ସହିତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସେ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଭଲ ହୁଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଭଲ ହୋଇଯାଏ | ଏହି ଉପାୟରେ ଶୋଇବା ଆପଣଙ୍କ ସମଗ୍ର ଚର୍ମକୁ ସଠିକ୍ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ଦେଇଥାଏ, ଯାହା ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମ କରିଥାଏ |

4.ଶୁକ୍ରାଣୁର ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି କରେ:

ଷ୍ଟାନଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟି ଏବଂ ନ୍ୟାସନାଲ ହେଲଥ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଚାଇଲ୍ଡ ଆଣ୍ଡ ହ୍ୟୁମାନ୍ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ୍ର ଆମେରିକୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ, ରାତିରେ ଟାଇଟ୍ ବକ୍ସର କିମ୍ବା ଅନ୍ତ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିବା ଆପଣଙ୍କ ଶୁକ୍ରାଣୁର ଗୁଣ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ସର୍ବେକ୍ଷଣରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଦିନରେ ବକ୍ସର ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ରାତିରେ ନଗ୍ନ ଶୋଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ବକ୍ସରେ ଶୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସେମାନଙ୍କ ଶୁକ୍ରାଣୁରେ ଡିଏନ୍ଏ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା 25% କମ୍ ଥାଏ।

5.ସୁସ୍ଥ ଯୋନୀ ପାଇଁ:

ତୁମ ଚର୍ମ ପରି, ତୁମର ଯୋନୀ ରାତିରେ ଏହାର pH ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ରାତିରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଯୋନୀ ଖମୀର ସଂକ୍ରମଣ କାଲବିକାନ୍ସ ନାମକ ଏକ ଫଙ୍ଗସ୍ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଆର୍ଦ୍ର ଏବଂ ଉଷ୍ମ ସ୍ଥାନରେ ବଢିଥାଏ | ନଗ୍ନ ଶୋଇବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ଶୁଷ୍କ ରଖେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କୁ ଏହିପରି ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଯୋନୀରେ ବ୍ରଣ ରହିବା ସ୍ୱାଭାବିକ କି?

Leave a Reply

Your email address will not be published.