ଘର କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ କଇଁଛ ଦେଖିବେ ଶୁଭଫଳ ଆସିବ ଘରକୁ . କେଉଁ କୋଣରେ ରଖିଲେ ହେବ ଧନର ବର୍ଷା

ଏହାର ଲାଭ ବୁଝିବା ଏବଂ କଇଁଛ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଘରେ ସଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ପାଇଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟିପ୍ସ କହୁଛୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇର ଏହି ନୀତିର ସର୍ବାଧିକ ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ |କଇଁଛ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ‘ତିଆନ୍ ୟି’ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ରୋଗ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ତୁମର ତିଆନ୍ ୟି ଦିଗ ଜାଣିବା ପାଇଁ, ତୁମର କୁଆ ନମ୍ବର ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହାକି ତୁମର ଜନ୍ମ ବର୍ଷର ସଂଖ୍ୟାକୁ ଯୋଡି ଏକ ଗଣନା ନକରି ଗଣନା କରାଯାଇପାରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ମହିଳାମାନେ ଏହି ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାରିଟି ଯୋଡିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ କୁଆ ନମ୍ବର ପାଇବା ପାଇଁ ପୁରୁଷମାନେ ଏହି ନମ୍ବରରୁ 11 କୁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଯଦି ଆପଣ ବିଛଣା ନିକଟରେ ଏକ କଇଁଛ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ନିଦ୍ରାହୀନତାକୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଯଦି ପିଲା ଏକାକୀ ଶୋଇବାକୁ ଭୟ କରେ ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଶଯ୍ୟା ନିକଟରେ ରଖିପାରିବେ |କଇଁଛ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ବାଥରୁମ କିମ୍ବା ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ |ପୂର୍ବ, ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମରେ ଏକ କଇଁଛ ରଖିବା ଘର ଏବଂ ବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଭଲ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କଇଁଛକୁ କେଉଁ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍?

ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ କଇଁଛ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ତଥାପି, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କଇଁଛ କିଣିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ଧାତୁରେ ତିଆରି ଏବଂ ଖୋଲିପାରେ | ହଳଦିଆ କାଗଜରେ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଲେଖ ଏବଂ ଏହାକୁ କଇଁଛ ଭିତରେ ରଖି ବନ୍ଦ କର | ଏହା ପରେ, କଇଁଛ ପ୍ରତିମାକୁ ଏକ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଦେଖିପାରିବେ | ଯେତେବେଳେ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ଧାତୁ କଇଁଛରୁ କାଗଜ କାଢିଦିଅ |

କ୍ୟାରିୟର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘରେ କଇଁଛ କେଉଁଠାରେ ରଖିବେ?

ବାସଗୃହ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା କଳା କଇଁଛର ଚିତ୍ର ରଖନ୍ତୁ | କଇଁଛ ମୂର୍ତ୍ତିର ପାଟିରେ ଏକ ଚାଇନିଜ୍ ମୁଦ୍ରା ରହିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ଆୟର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରେ |କ୍ୟାରିୟର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ, ପ୍ରତିମାକୁ ଏପରି ରଖନ୍ତୁ ଯେପରି ଏହାର ମୁଖ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ଆଡକୁ ଥାଏ | କ୍ୟାରିୟର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ, କଳା କଇଁଛକୁ ଝରଣା  କିମ୍ବା ଉତ୍ତରରେ ମାଛ ଟାଙ୍କି ପାଖରେ ରଖ |

ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କଇଁଛ ଉପଲବ୍ଧ, ଯାହା ଧାତୁ, ସ୍ଫଟିକ, କାଠ ଏବଂ ପଥରରେ ନିର୍ମିତ | ଯଦି ପଶ୍ଚିମ ଆଡକୁ ମୁହାଁଇଛନ୍ତି, ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ନିକଟରେ ଏକ ପଥର କଇଁଛ ରଖନ୍ତୁ | ଯେଉଁଠାରେ ଧାତୁ କଇଁଛକୁ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ସେହିଭଳି ସ୍ଫଟିକ୍ କଇଁଛକୁ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଏକ କାଠ କଇଁଛକୁ ଘରର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖାଯାଇପାରିବ |

କେଉଁଠାରେ କଇଁଛ ରଖିବେ |

1.ଧାତୁ କଇଁଛ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ |

2.କାଠ କଇଁଛ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ |

3.ଗ୍ଲାସ୍ / କ୍ରିଷ୍ଟାଲ୍ କଇଁଛ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ |

4.ପଶ୍ଚିମ ପଥର କଇଁଛ |

5.ଘରେ କଇଁଛ ରଖିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ |

ଭସ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କଇଁଛ ରଖିବା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ବୁଧବାର, ଗୁରୁବାର କିମ୍ବା ଶୁକ୍ରବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ। ଆପଣ ପଞ୍ଚାଙ୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ଶୁଭ ସମୟ ବାଛିପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ଜଣେ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.