ପାକିସ୍ତାନ ଭାଙ୍ଗିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ. ଟି -20 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଯିଏକି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମଧ୍ୟ 200 ରନ କରିଛି

ଗତ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପମ୍ପ ତଳେ ରହିଆସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଶ୍ରେଣୀ ତଥା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ 200 ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା, ଯାହା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଯୋଗ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କ ଯୋଡି ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆଶାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇ 19.3 ଓଭରରେ ପୁରୁଷ ଗ୍ରୀନ୍‌କୁ 10 ୱିକେଟ୍‌ରେ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ଓପନିଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ସେମାନେ 203 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ। ଏସିଆ କପ୍ 2022 ଏବଂ ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା କ୍ୟାପ୍ଟିଆନ୍ ବାବର ଆଜାମ 11 ଟି ଚୌକା ଓ 5 ଛକା ସହାୟତାରେ 66 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 110 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ପଟେ ରିଜୱାନ୍ 51 ଟି ବଲ୍ରୁ 88 ରନ୍ କରି 5 ଚୌକା ଓ 4 ଛକା ସହ ଲେସ୍ କରିଥିଲେ। ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଦଳ ଯିଏକି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 200 କିମ୍ବା ଅଧିକ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସଫଳତାର ସହ ଗୋଡ଼ାଇଛି। ଦଶ ୱିକେଟ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଲକ୍ଷ୍ୟ 2017 ରେ ଗୁଜୁରାଟ ଲାୟନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦ୍ୱାରା 184 ଥିଲା।

IPL ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସୌରଭ  ଗାଙ୍ଗୁଲି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖବର ଦିଅନ୍ତି |

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2023 ରେ ଘର ଏବଂ ଦୂର ଫର୍ମାଟକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛି।ଗତ ତିନିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 କାରଣରୁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସୀମିତ ରହିବା ପରେ 2023 ମସିହାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଘର ଏବଂ ଦୂର ଫର୍ମାଟକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛି। ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନକୁ ଚିଠିରେ ସ our ରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହି ଖବରକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ପ୍ରଥମେ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ COVID-19 ହେତୁ ୟୁଏଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିଲା | 2021 ମସିହାରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଚାରୋଟି ସ୍ଥାନରେ – ମୁମ୍ବାଇ, ଦିଲ୍ଲୀ, ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାର ହେତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା |

15 ତମ ସଂସ୍କରଣ ଭାରତର ମନୋନୀତ ସହରରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ତେବେ, କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଥିବାରୁ ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ୍ ଘର ଏବଂ ଦୂରରେ ଫର୍ମାଟରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।ପିଟିଆଇ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଅନୁଯାୟୀ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜିନ  ଘର ଏବଂ ଦୂର ଫର୍ମାଟକୁ ଫେରିବ।ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ମହିଳା ଆଇପିଏଲର ଉଦଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.