କଷ୍ଟରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ଯଦି ଏହି ଅଭ୍ୟାସକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ ରାତାରାତି ଵନିଯିବେ କୋଟିପତି . ଏହି ଉପାୟରେ ସହଜରେ କମାଇ ପାରିବେ ପ୍ରଚୁର ଟଙ୍କା

କିଏ ଧନୀ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରେ ନାହିଁ? ବରଂ କୋଟିପତି ହେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ | ଅନେକ ଲୋକ ଭାବନ୍ତି ଯେ କୋଟିପତି ତିଆରି ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ଜନ୍ମ ହୁଅନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ନୁହେଁ। ଦେଶ ଏବଂ ବିଶ୍ୱରେ ଏପରି ଅନେକ ଉଦାହରଣ ଅଛି ଯେଉଁମାନେ କମ୍ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୋଟିପତି ହୋଇଥିଲେ | ଟଙ୍କା ବିନା କୋଟିପତି ହେବାକୁ କୌଣସି ସର୍ଟକଟ୍ ନାହିଁ | ସମସ୍ତ କୋଟିପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମର୍ପଣ, ଅନୁଶାସନ ଏବଂ ବିନାଶକାରୀ ଅଭ୍ୟାସ ସାଧାରଣ ଅଟେ | ଏହି ସମସ୍ତ ଅଭ୍ୟାସ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଧନୀ ହୋଇପାରିବେ | ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଟିପ୍ସ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କୋଟିପତି କରିପାରେ |

ଫୋକସ୍ ଏବଂ ଅନୁଶାସନ |

ଟଙ୍କା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ | ଯଦି ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଆପଣ କଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆନ୍ତରିକତା ଏବଂ ଅନୁଶାସନ ସହିତ ଏହା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରି ଏହାକୁ ପାଇପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୋଟିପତି ହେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଭୁଲିଯିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ |

ତୁମେ ଯାହା ଭଲ ପାଅ ତାହା କର |

ଯଦି ତୁମେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛ କାରଣ ତୁମେ ଅର୍ଡର ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନାହଁ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟତ୍ର ଭଲ ଟଙ୍କା ପାଇ ନାହଁ, ତେବେ ସଫଳ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏପରି କିଛି କରନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି | ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବାକୁ, ତୁମେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବା ଉଚିତ, ଯାହାକୁ ତୁମେ ପୂରଣ କରି ଖୁସି ହେବା ଉଚିତ୍ |  ଅଧିକାଂଶ ସାଧାରଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ନିତ୍ୟକର୍ମରେ ଖୁସି ଥିବାବେଳେ କୋଟିପତି ବ୍ୟକ୍ତି ବଡ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବାରେ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତି | ବଡ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖ, ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରୁ କେଉଁ ଜିନିଷ ଅପସାରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ଏବଂ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ତୁମେ କେଉଁଠାରେ ନିଜକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତାହା ସ୍ଥିର କର |

ଲମ୍ବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ଆଜିର ସଫଳତା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ତୁମର ଜୀବନ କିପରି ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତାହା ଦେଖ | ବଡ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖ ଯାହା ତୁମକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ ଏବଂ ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରେରଣା ଦେବ |

ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ରିସ୍କ ନିଅ ଏବଂ ବିଫଳତାକୁ ଭୟ କର ନାହିଁ |

ରିସ୍କ ନ ନେଇ କେହି ବଡ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ | ସାଧାରଣ ଲୋକ ଅତ୍ୟଧିକ ବିପଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିବାବେଳେ କୋଟିପତିମାନେ ନିରାପଦ ଖେଳିବାକୁ ବାରଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ସଠିକ୍ ସୁଯୋଗ ଦେଖି ସଠିକ୍ ବ୍ୟାଟ୍ କରନ୍ତି | କୋଟିପତି ହେବାକୁ, ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଏବଂ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରି ତୁମେ ରିସ୍କ ନେବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣ ରିସ୍କ ନେବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ, ଯେକୌଣସି  ପରିସ୍ଥିତିରେ ଘଟିପାରେ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ପୁରସ୍କାର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ହିଁ କୌଣସି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଖରାପ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ପୂର୍ବରୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.