ଦୁତୀୟା T20 ମ୍ୟାଚ ଜିତି ସିରିଜି ହାତେଇବା ଆଶା ରେ ଟିମି ଇଣ୍ଡିଆ ରୋହିତ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ଆଉ ଏକ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଇନିଂସ 43 * ର ମାତ୍ର 20 ରନ ବ୍ୟର୍ଥ ହୋଇଗଲା କାରଣ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ  6 ଟି ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା, ନାଗପୁରରେ ପ୍ରତି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଆଠ ଓଭର ଛଡ଼ାଯାଇଥିଲା। ସ୍ପିନର ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଦୁଇଟି ଓଭରରେ 2/13 ର ଅଙ୍କ ନେଇଥିବାବେଳେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା 20 ଓଭରରେ 46 ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ରହି ଭାରତକୁ 7.2 ଓଭରରେ 91 ର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଆୟୋଜକ, ଓପନିଂ ଫିଚର୍ସ ହରାଇବା ପରେ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ସିରିଜକୁ 1-1 ସ୍ତରକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଯାହା ଓଦା ଆଉଟଫିଲ୍ଡ କାରଣରୁ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା |

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଫାଇନାଲ୍ ଏବଂ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟକାରୀ ଉଭୟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଯାହା ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅଷ୍ଟମ ସଂସ୍କରଣ, ବଡ଼ ଚିତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେବ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ତୁରନ୍ତ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୁଷମାନେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳିବେ।ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆୟୁସ୍ ମୋହାଲିରେ ଓପନିଂ ଫିକ୍ସିଂରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ମୋଟ 209 ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ଏକ ବିଜୟ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଏସିଆ କପ୍‌ର ନିରାଶା ପରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅନ୍ୟ ଏକ କଠୋର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ।

1 – ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (99) ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 100 ଟି ସର୍ବାଧିକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ପୂରଣ କରିବା ଠାରୁ ଏକ ବଡ ହିଟ୍ |1 – ସୂର୍ଯ୍ୟକିମାର ଯାଦବ (49) ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ 50 ଟି ପାଇବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଛଅଟି ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |5 – ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ (45) ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ 50 ୱିକେଟ୍ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପାଞ୍ଚଟି ସ୍କାଲପ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |1 – ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (149) ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ 150 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଦେଖାଯିବା ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଖେଳ ଦୂରରେ |1 – ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ (249) ଫର୍ମାଟଗୁଡିକରେ 250 ସର୍ବାଧିକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଛଅଟି ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |4 – ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (146) ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 150 କ୍ୟାଚ୍ ପହଞ୍ଚିବା ଠାରୁ ଚାରିଟି ଦୂରରେ |3 – ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର (47) ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ 50 ୱିକେଟ୍ ପୂରଣ କରିବା ଠାରୁ ତିନି ସ୍କାଲପ୍ ଦୂରରେ |77 – ଶିଖର ଧାୱନ (2018 ରେ 689) କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ଏବଂ ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ଟି-୨୦ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସହ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବା ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର (613) 77 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |36 – T20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ 1000 ରନ୍ ପାଇବାକୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (964) 36 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |2 – ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ (48) ସ୍ୱଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫର୍ମାଟରେ 50 ୱିକେଟ୍ ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିବା ଠାରୁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ଦୂରରେ |6 – ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର (37) ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍ (2021 ରେ 42) କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ଠାରୁ ଛଅ ଛଅ ଦୂରରେ ଏବଂ ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ T20I ରେ ସର୍ବାଧିକ ସର୍ବାଧିକ ଖେଳାଳି ହେବା |3 – ବିରାଟ କୋହଲି (47) ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ 50 ଟି କ୍ୟାଚ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ତିନୋଟି କ୍ୟାଚ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |29 – ଷ୍ଟିଭେନ୍ ସ୍ମିଥ୍ (971) 1000 T20I ରନ୍ ପାଇବାକୁ 29 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |1 – ଭାରତ (20) ପାକିସ୍ତାନକୁ (2021 ରେ 20) ଅତିକ୍ରମ କରିବା ଏବଂ ଗୋଟିଏ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ T20I ବିଜୟ ସହ ଦଳ ହେବା ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଦୂରରେ |66 – ରିଷଭ ପନ୍ତ (934) 1000 T20I ରନ୍ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ 66 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |1 – ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ (49) 50 ଟି -20 ଇନିଂସରେ ଦେଖାଯିବା ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଇନିଂସ ଦୂରରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.